Bebek ve Çocuk

Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu

Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu

Çin’in Hubey bölgesinde yaşayan 31 yaşındaki Gao isimli kadın, oldukça ender görülen bir hamilelik yaşadı. İki adet tek yumurta ikizine hamile kalan ve 4 çocuğunu sağlıklı bir şekilde kucağına alan Gao’nun daha önce 3 kez düşük yaptığı öğrenildi.

Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu

Çin’de 70 milyonda bir görülen ilginç bir doğum gerçekleşti. 31 yaşındaki Gao isimli kadın 2 adet tek yumurta ikizine hamile kaldı, önceki gün de sezaryen doğum yaparak 4 çocuğunu sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdi.. Daha önce 3 kez düşük yaptığı öğrenilen kadının tüp bebek tedavisi görmediği, doğal döllenme ile hamile kaldığı belirtildi. Mutluluğu ve şaşkınlığı aynı anda yaşayan Gao, ender görülen bu doğum ile birlikte adını tıp literatürüne yazdırdı.

Çin’de Mucize Doğum: Üç Düşüğün Ardından Dördüz Doğurdu

Bebeklerin Sağlıklı Olduğu Açıklandı

Hubey bölgesindeki bir hastanede sezaryen ile dünyaya gelen bebeklerin oldukça sağlıklı olduğu açıklandı. Doğumun ardından açıklama yapan doktorlar, iki çift tek yumurta ikizine hamile kalmanın ve dördüz bebekleri sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmenin son derece zor olduğunu ve nadir karşılaşıldığını belirtti. Bu olasılığın 70 milyonda bir olduğunu söyleyen doktorlar, annenin sağlık durumunun da gayet iyi olduğunu açıkladı.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Milyonda Bir İhtimal ile Siyahi Kadın Dünyada İlk Oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu