Bebek ve Çocuk

Sünnet Nedir?

Sünnet Nedir?

Sünnet bilinen en eski ameliyat olarak tanımlanmaktadır. Tıpta, penisin ucunda, idrarın çıktığı deliği kapatan bölgede kapalı boşluk oluşturan cilt katlantısının kesilip alınması olarak tabir edilir.

Sünnet dünyada en eski dönemlerden bu yana uygulamalardan ameliyatlardan birisi olarak tanımlanmaktadır.  Müslümanlarda, İbranilerde, Yahudilikte ve Hristiyanlıkta olmak üzere pek çok dinde uygulanmaktadır. İstatistiksel verilere göre, dünya genelinde her 3 erkekten birisinin sünnetli olduğunun tahmin edilmektedir. Sünnetin ne zaman, nasıl ve kimin tarafından yapıldığı önem taşır.

Tıpta Sünnet;

Tıpta; penisin ucunda, idrarın çıktığı deliği kapatan ve o söz konusu bölgede kapalı boşluk oluşturan cilt katlantısının kesilip alınması olarak tabir edilir.

Farklı Toplumlarda Kullanılmıştır

Çok eski tarihlerden bu yana farklı toplumlarda geleneklerin bir gereği olarak ya da bazı dini ön şart olarak uygulanmıştır. Dünyada en sık ve en eski yapılan ameliyat olarak tanımlanır. İlkel toplumlarda tıbbi faydaları tam olarak açıklanmasa da pratik faydalarının fark edilmesi sonrasında yaygınlaşmıştır. Bakmanızda Fayda Var: Bebeklerde Sünnet Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Sağlıklı Bir Doğum İçin 5 Vitamin Değerlerine Dikkat!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu