Bebek ve Çocuk

Gebelik Ağrılarınızı Duruşunuzu Değiştirerek Azaltın

Gebelik Ağrılarınızı Duruşunuzu Değiştirerek Azaltın

Duruşunuzu değiştirmeniz ağrılarınızı azaltmanızı sağlayabilir.

Gebelik Ağrılarınızı Duruşunuzu Değiştirerek Azaltın

Dik durma sanatını öğrendiğinizde rahat bir gebelik geçirme şansınızı arttırırsınız. Dik ve doğru bir şekilde durduğunuzda eklemleriniz, kaslarınız ve organlarınız, siz ağrı hissetmeden çalışır. Peki, hamilelik ağrıları için duruş pozisyonu nasıl olmalı? İşte, baştan ayağa dik durmanın ipuçları:

1- Kafa

Kafanızı kalbinizle doğru orantılı tutmaya çalışın. Çünkü kafanızı eğdiğiniz her 2 cm için sırtınıza 4 kiloluk bir stres yüklüyorsunuz.

2- Omuzlar

Omuzlarınızı vücudunuzun iki tarafında tutun ve öne doğru eğmemeye çalışın. Bu çok fazla görülen bir sorun olduğu için buna dikkat etmeye çalışın.  

Gebelik Ağrılarınızı Duruşunuzu Değiştirerek Azaltın

3- Kaburga Kemiği

Gebelikten önce kaburganız tam leğen kemiğinizin üzerinde yerleşmiş durur. Bebek büyüdükçe kaburgalarınız öne doğru itilerek sıkışmaya başlar ve doğal hizasından şaşar. Üst bedeniniz öne doğru düşmeye meyilli hale geldiği için üst beden kaslarınızla ön kaburgalarınızı içeri doğru çekmeye çalışın. Sırtınızı yukarı doğru çekerek kaburgalarınızın düz bir şekilde aşağıya bakmasına yardımcı olabilirsiniz.

4- Leğen Kemiği

Kalça kaslarınızla leğen kemiğinizi destekleyin. Kalçanızı bu şekilde esnetmek ağırlığınızı tek bacağınızın üzerine vermemenizi sağlayacaktır.

5- Ayaklar

Ayaklarınızı kalça hizasında açın, ayak parmaklarınızın öne doğru baktığından emin olun. Bu şekilde ayaklarınız, dizleriniz, kalçalarınız ve omurganız daha rahat hissettirecektir.

Gebelikte sırt ve bel ağrıları için sıraladığımız önerilere göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Çocuğunuzun Sınıf Arkadaşlarıyla Sorunları Olduğunu Nasıl Anlayabilirsiniz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu