Bebek ve Çocuk

Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi

Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi

Gebelikte tercih edeceğiniz kıyafetler, süreci ne kadar rahat geçireceğinizle doğrudan alakalıdır. Bu nedenle kendinize hamile kıyafeti seçerken bazı unsurlara dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte hamileliğinizin 4.ayından sonra kıyafet almanız gerektiğini de unutmayın. Çünkü bebek, bu aylardan sonra büyümeye ve gelişmeye başlar.

1)Kıyafet Tercihinizi Bol Olanlardan Yana Kullanın

    Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi     Gebelik sürecinde, bebeğin büyümesiyle beraber kilonuzda biraz artış olacaktır. Bu nedenle aldığınız kıyafet dar olursa, hem bebeğiniz hem de siz rahat edemeyeceksiniz. Sizi sıkmayan bol kıyafetler tercih ederek daha rahat bir gebelik geçirebilirsiniz.

2)Kemer Kullanmamaya Özen Gösterin

    Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi   Giydiğiniz pantolonlarda kemer kullanmamaya çalışın. Kemer belinizi ve göbeğinizi daha fazla sıkıştırır ve sizin gün içinde rahat hareket etmenizi engeller.  

3)Ayakkabılarınızı yarım beden büyük alın

  Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi     Hamilelik sürecinde en çok ödem oluşan organ ayaklardır. Bu nedenle ayaklarda yarım beden kadar büyüme söz konusu olabilir. Telaşa kapılmayın, doğumdan sonra eski haline dönecektir. Yalnız, doğuma kadar sizi idare edecek, ayak numaranızdan yarım beden büyük bir ayakkabı satın almanız daha rahat etmenizi sağlayacaktır.    

4)Pamuklu kumaşlar tercih edin

  Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi     İçinde naylon bulunan kumaş sağlık için her zaman zararlıdır. Bu malzemeden üretilen kumaşlar asla tercih edilmemelidir. Bunun yerine pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Terlemenizi önler ve cildinizin hava almasını sağlar.  

5)Topuklu ayakkabılardan uzak durun

  Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi   Topuklu ayakkabının zararları bilinen bir gerçek. Çoğu uzman normal zamanlarda bile önermezken hamilelikte giyilmesi kesinlikle sakıncalıdır. Anne adayı için üst bacak krampları, sırt ağrıları, dengesizlik ve en tehlikesi de düşme riski oluşturur.    

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Burcu Kara Oğlu Ali Çınar'ın Fotoğrafını İlk Defa Yayınladı!

6)Büyük beden sütyen alın

Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi   Hamilelik sürecinde, göğüslerinizin büyüyeceğini göz önünde bulundurarak birkaç adet büyük beden sütyen satın almalısınız. Alacağınız sütyenlerin balensiz olması sizin daha fazla rahat etmenizi sağlar. Ayrıca sütyen kollarının kalın olması, göğüslerinizde sarkma olasılığınızı da minimuma indirir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu