Bebek ve Çocuk

Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi

Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi

Çevrenizdekilerin ‘göbek mi bebek mi?’ bakışlarına açıklama yapmadan son noktayı koymanızı sağlayacak önerileri sizler için hazırladık!

Hamileliğin ilk ayları mide bulantısı ve kusmalar nedeniyle zor geçse de aslında anneleri zorlayan çok daha başka bir problem var: Çevredekilerin göbek mi yoksa bebek mi bakışları! Karın hafif hafif belirginleşmeye başlarken, çoğu anne adayının kafasındaki kilit düşünce: ‘Kilo aldığımı düşünüyorlar kesin!’ oluyor. Tabii, öyle şak diye hamile olduğunuzu da söylemek istemiyorsunuz… Bırakın o halde, onlar anlasın göbek değil de bebek sahibi olacağınızı! Kimsenin gün yüzüne çıkartmadığı, ancak neredeyse hepimizin ortak derdi olan bu soruna çözüm olacak önerileri sizler için hazırladık! İşte, hamile olduğunuzu belli etmek için uygulamanız gereken o adımlar…   İçerik oluşturulurken sadece eğlenme amacı güdülmüştür.  

1)Birinci Kural: Eliniz Sürekli Karnınızda Olmalı

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi Aslında bu adımı yapmanız, diğerlerine gerek bırakmayacaktır. Bu nedenle aşağıdaki adımları uygularken asla ama asla birinci kurala ihanet etmemelisiniz.

2)Hatta Şöyle Yürüyüşünüze de Bir Çeki Düzen Vermelisiniz

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi Örneğin; artık daha ağırdan almalısınız. Hatta sadece yürüyüşünüzü değil, konuşmanızı oturuşunuzu, kalkışınızı… Sizde bir gariplik olduğunu sezen yakınlarınız, direkt ‘hamilelik’ ihtimalini akıllarından geçirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Zika Virüsü Nedir?

3)Ofiste, Komşuda, Evde… Her Yerde Yemeklere Salça Olun

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi Amacımıza ulaşmak için uygulamamız gereken öncelikli maddelerimizden biri de yemeklere salça olmaktır. Canınız çekmese bile herkesin tabağına göz dikmelisiniz.

4)Bu Yoldaki En Önemli Ekipmanımız: Bandana

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi   Bandana=hamilelik.  

5)’Senin Yüzüne Bir Güzellik Geldi, Hamile misin?’

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi Hormonlarınızın etkisi ve kan basıncınızın artması, yüzünüzde tatlı bir pembelik yaratacaktır. Fakat hamileliğinizin siz söylemeden anlaşılmasını istiyorsanız, allık yardımıyla o pembeliği biraz daha belirgin hâle getirmelisiniz.

6)Koku Hassasiyetiniz Henüz Oluşmadıysa Bile Oluşmuş Gibi Yapın

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi Eliniz karnınızdayken yüzünüzün buruşuk olmasına özen gösterin. Ortamdaki havadan memnun değilmişcesine sürekli havayı yellemek, bilumum eşyalarla burnunuzu kapatmak, bu maddeyi uygularken en büyük yardımcılarınız olacak.

7)Uykusuzluk, Yorgunluk ve Halsizlikten Dert Yanın

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi Bu üçlü, hamile olduğunuzu belli ederken kullanacağınız en büyük silahlardan biri… Karnınızı tutarken ara sıra laf arasına serpiştiriverin…

8)Aylık Döngünüzün Geciktiğinden Bahsedin

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi Siz hamile olduğunuzu söylemeden, karşınızdaki kişi gözlerini fal taşı gibi açarak zaten bu ihtimali size hatırlatacaktır.  

Aslına Bakarsanız Kimin Ne Düşündüğü Çok da Önemli Değil, Bırakın Göbek Sansınlar!

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi  

Siz Sadece Yaşayacağınız 9 Aylık O Mükemmel Zamanın Tadını Çıkartın!

  Göbek mi Bebek mi? 8 Adımda Hamile Olduğunuzu Belli Etme Rehberi   Gerçekliği kanıtlanmış en ilginç hamilelik belirtilerini öğrenmek için buraya tıklamanızyeterli!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu