Bebek ve Çocuk

Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik

Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik

İlk dönemdeki ilişki pozisyonlarınızı bu dönemde yapamayabilirsiniz.

Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik

Bu dönem artık gebeliğinizdeki fiziksel değişikliklere daha uyum sağladığınız bir dönemdir. Gebeliğin ilk döneminde görülen belirtiler, yavaş yavaş kaybolmaya ve kendinizi bedensel olarak daha iyi hissetmeye başlarsınız. Hamileliğin ikinci dönemi aynı zamanda ruhsal uyumunda başladığı bir dönemdir. Hamile olduğunuz gerçeğiyle beraber, hamileliğin hayatınızda meydana getireceği değişiklikleri de kabul etmiş olursunuz.

Bebeğinizi hissetmeye başlamanızla hamileliğin en güzel zamanlarını yaşayacağınız ikinci dönem artık eşinizle kendinize daha özel zamanlar yaratabilmenize fırsat sağlayacaktır.

İlk dönemde genital bölgenizde ve memelerinizde başlayan kanlanmalar bu dönemde de devam eder. Kanlanmanın artmış olması ilişki sırasında orgazmı daha yoğun yaşamanızı sağlar. Bunun yanı sıra libidonuzda meydan gelen artış da ilişki sırasında hiç almadığınız kadar zevk almanızı sağlayabilir.

İlişki pozisyonlarınızı büyümeye başlayan karnınıza göre değiştirmelisiniz.

İlk dönemdeki ilişki pozisyonlarınızı bu dönemde yapamayabilirsiniz. Büyüyen bebeğiniz ve karnınız sizi yavaş yavaş kısıtlamaya başlayabilir. Doktorunuzla görüşerek, bu dönemde hangi pozisyonların sizin için daha iyi olacağını öğrenin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
3 Aylık İğne Sonrası Hamilelik Ne Zaman Gerçekleşir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu