Bebek ve Çocuk

Erkekleri Baba Yapacak Sperm Radarı Keşfedildi!

Erkekleri Baba Yapacak Sperm Radarı Keşfedildi!

Tüp bebek tedavisinde bilim insanlar sperm radarı adı yerilen yeni bir yöntem keşfettiler.

Tüp bebek tedavisinde bilim insanları yeni bir keşif gerçekleştirdiler. İngiltere’de bulunan Sheffield Üniversitesi tarafından yeni bir keşif ile tüpbebek tedavisinde başarı şansını artırtan “Sperm Radarı” adı verilen bir teknik bulundu. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanları erkekler için tüp bebek başarısını artıran yeni bir keşif yapıldığını ifade ettiler. Sperm Radarı olarak adlandırdıkları Manyetik Radar kullanılarak gerçekleştirilen tarama sayesinde sperm örneklerindeki spermeler öldürülmeden en iyileri belirlenebiliyor. Sperm Radarı erkeklerde  tüp bebek başarı şansını arttırıyor.

Tüp Bebekte Yeni Keşif Sperm Radarı

Sheffield Üniversitesi’nde geliştirilen  yeni metod ile ilgili detaylar veren Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanlarının yaptıkları değerlendirmede, işlem sırasında yaşayan hücrelerin değerlendirilmesinin 10 ft MR (Magnetik Rezonans) makinesiyle  yapıldığını belirttiler.  Halen uygulanan mevcut yöntemlerde baba adayından alınan spermin sağlıklı olup olamamasının değerlendirilmesinde spermin ziyan edilmesine yol açtığı ifade edilirken, yeni yöntemle bunun önüne geçildiği ifade ediliyor.  Bununda tüp bebek başarısını etkilediğine dikkat çekiliyor.   Erkekleri Baba Yapacak Sperm Radarı Keşfedildi!  

Tüp Bebek İçin En İyi Seçim Sağlanıyor!

Bir radar prensibi ile çalışan makine özellikle baba olma problemi yaşayan erkeklerin başarı şansını artırıyor. Yöntemle örnekteki spermlerin ziyan edilmemesi amaçlanıyor. Sperm moleküllerini araştırmayı hedefleyen ileri tekniklerin genelinde sperme hasar verebilmektedir. Yapılan yeni işlemde, 10 ft MT spektroskopi makinesi kullanılarak yaşayan sperm hücreleri değerlendirilerek hücreye zarar vermeden tüp bebek için en iyi olanların seçimi sağlanabiliyor.   Bakmanızda Fayda Var:  Tüp Bebek Tedavisinde Tek Embriyolu Dönem    Erkekleri Baba Yapacak Sperm Radarı Keşfedildi!  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğumdan Sonra Karnınızın Küçülmesi Ne Kadar Zaman Alır?

Kuvvetli Bir Mıknatıs Radar Gibi Çalışıyor

Yeni keşfedilen makinede kuvvetli mıknatıs kullanılmaktadır. Adeta radar gibi çalışan yöntem sperme enerji pulsları yollarken, ondan geri gelen sinyalleri dinler. Tekniğin spreme hasar vermiyor olmasının çok heyecan verici olduğunu ifade eden uzmanlar, “Şimdiye kadar  en iyi yumurtaların ve rahme tutunacak en iyi embriyoların seçilebilemesi için çabaladıklarını fakat en iyi spermleri seçmek için bir yöntem olmadığını, yeni keşfedilen teknik sayesinde bu seçim artık daha kolay olacağı yorumunda bulundular.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu