Bebek ve Çocuk

Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim

Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim

Anne sütünün bebekler için faydalarından bahsetmeye gerek yok. Ama bu olay anne sütünün son derece inanılmaz olduğunu bir defa daha kanıtlıyor.

Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim

Anne sütünün bebekler için faydalarından bahsetmeye gerek yok. Ama bu olay anne sütünün son derece inanılmaz olduğunu bir defa daha kanıtlıyor. Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim Anne, Mallory Smothers, bebeğinin soğuk algınlığına yakalandığını anlar. Ertesi gün sütü çok fazla geldiğinden sağar. Ancak rengindeki ve yoğunluğundaki fark karşısında şaşırır. Sosyal medya hesabına daha önce sağmış olduğu sütü ve yeni sütü yan yana koyar. Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim Tıbbi bir dergide bununla ilgili bir makale okuduğunu söyleyen anne, sütün bebeğin bağışıklık sistemini desteklemek adına özel antikorlar üreterek yapısında değişiklik yaptığı notunu düşer. Bebeği Hasta Olunca Annenin Sütünde Yaşanan O Mucize Değişim  

Peki, ama annenin vücudu bunu nasıl algılıyor?

2013 yılında yapılan, “Clinical and Translational Immunology” çalışmaları, bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda anne sütünün içeriği değiştiğini gösterir. Annenin, bebeğini emzirme anında göğüs uçlarında bulunan reseptörler bebeğin tükürüğündeki virüs ve bakteri gibi patojenlerin taramasını yaptığını ve enfeksiyonla savaşan bebeğin ihtiyacı olan antikorların süte dahil edildiğini yapılan testler ile kanıtlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
5 Maddede Bebeklerde İnmemiş Testis (Kriptorşidizm)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu