Bebek ve Çocuk

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi’nde Gebe Okulu Açıldı

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi'nde Gebe Okulu Açıldı

Nazilli Devlet Hastanesi’nde açılan Gebe Okulu’nda gebe kadınlara doğuma hazırlık ve doğum destekçisi eğitimi veriliyor.

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi’nde Gebe Okulu Açıldı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Aydın İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Nazilli Devlet Hastanesinde açılan ‘Gebe Okulu’nda gebe kadınlara doğuma hazırlık ve doğum destekçisi eğitimi veriliyor.

“En iyi bir şekilde sağlık hizmeti sunabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Şafak Çalışkan, “Hastanemiz bünyesinde halkımıza en iyi bir şekilde sağlık hizmeti sunabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hastanemizde gebe kadınlarımız için bir ilke daha imza atarak ‘Gebe Okulu’ açmanın sevincini yaşıyoruz. Eğitimcimiz Yıldız Uzal anne adaylarımıza okulumuzda eğitim veriyor.” dedi.

Süreci bilinçli ve mutlu geçirmek kaygılarınızı ortadan kaldıracaktır

Nazilli Devlet Hastanesi Gebe Okulu’nda gebelere eğitim veren Eğitimci Yıldız Uzal, “Bebeğinize kavuşup anneliğe adım atacağınız doğum anına doğru heyecanla ilerlerken, bu önemli süreci bilinçli, bilgili, huzurlu ve mutlu geçirmeniz özgüveninizi artıracak ve bilgisizliğin neden olduğu kaygıyı ortadan kaldıracaktır. Bu süreç kaygı-panik endişe dolu olmaktan çıkacak; mutluluk-paylaşım-pozitif duygular ile geçecek ve güzel bir anı olarak hatıralarınızda yer edecektir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamilelik Döneminde Vücutta Meydana Gelen İnanması Güç 13 Değişim

Doğum doğal ve sağlıklı bir eylemdir

Doğumu nasıl algıladığınız çok önemli, bilinç altınızda doğuma karşı oluşturduğunuz kaygı ve korkuları aşarak ve doğuma hazırlanarak doğum anının heyecanını ve bebeğinize kavuşmanın mutluluğunu yaşamanız doğumunuza hazırlanmanızla mümkün hale gelecektir. Hastanemizde açılan gebe okulumuzda gebelik dönemi, doğuma hazırlık, yeni doğan bakımı, lohusalık dönemi sınıflarımız bulunmaktadır. Gebelik sınıfımızda sağlıklı bir gebelik süreci için sağlıklı beslenme, gebelikte yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri, bebeğin gelişimi, gebelikte tehlike işaretleri vb. konularda eğitimler verilmektedir.

Grup eğitimleri sayesinde diğer gebeler ile etkileşiminiz artırılarak, daha pozitif, mutlu ve sağlıklı bir gebelik geçirmeniz sağlanır.

Doğuma hazırlık sınıflarımızda doğumda hormonların etkisi, doğum eyleminin aşamaları, doğumda kullanılan doğru nefes ve gevşeme teknikleri, ilaç dışı rahatlatıcı teknikler, masaj uygulamaları, doğum yöntemleri, doğum çantası hazırlığı, doğum sonrasında ten tene temasın sağlanmasının önemi konularında eğitimler verilmektedir.

Eğitimler doğumun doğal ve sağlıklı bir eylem olduğunu fark etmenizi, bedeninize ve bebeğinize güvenerek, doğum anının heyecanını, doyumunu ve bebeğinize kavuşma anının mutluluk verici duygusunu yaşamanızı sağlayacaktır.

Yeni doğan sınıfımızda bebek bakımı, bebek masajı, anne sütünün önemi ve emzirme, yeni doğan sağlığı ve tehlike işaretleri gibi konularda bunun yanı sıra lohusa sınıfımızda da lohusalık dönemi, lohusalıkta hijyen ve bakım, lohusalıkta beslenme, doğum sonrası dönemde değişen yaşam şekline uyum süreci ve gerekli desteğin sağlanması, aile planlaması konularında eğitimler yapılmaktadır.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu