Bebek ve Çocuk

Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler

Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler

Bazı şeyler sadece anne olunca anlaşılır diyen anneler bu içeriğimiz sizin için.

Anne olduktan sonra anladım dediğiniz gerçekler

Anne olmak, şüphesiz en kutsal meslekler arasında ilk sırada yer alır. Ancak öyle durumlar vardır ki, bu meslekte tam olarak ne iş yaptığınızı anne olmadan anlayamazsınız. Herkesin bildiği ancak hiç kimsenin dillendirmediği öyle şeyler vardır ki, bunu sadece anneler anlar. Yazımızda tüm annelerin yaşadıkları fakat hiç dile getirmedikleri az bilinen gerçekleri birde bizden dinleyin istedik. İşte anne olduktan sonra anladım dediğiniz az bilinen gerçekler.

Tek elle pek çok işi başarısınız

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler     Anne olunca bir anda süper kadın olusunuz ve bir anda tek elle birçok şeyi yapabilme özelliği kazarsınız. Bebeğiniz kucağınızda iken, aynı anda biberonu ısıtabilir ve bulaşık makinesini boşaltabilirsiniz.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Ceyda Düvenci 'Bebeğime Asla Mama Vermeyin!'

Hiç uyumadan günlük hayatınıza devam edersiniz

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bazen öyle anlar gelir ki, günlerce hiç uyumadan günlük hayatınıza normal düzeninizde devam edebilirsiniz.  

Her gün üzerinize kusulması ve işenmesine alışırsınız

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Anne olmamın en güzel yanlarından birisi, her gün üzerinize kusulmasına ve işenilmesine rağmen bunu normal bulup, bu duruma kısa süre içerisinde alışmış olmanızdır.  

Bebeğinizin sessizliği sizde hep şüphe uyandırır

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğinizin sessizliği sizin için her an şüphe duyulacak bir durum olarak ortaya çıkar. Bebeğiniz acaba nefes alıyor mu? Ya da başına bir şey gelirse? endişesi sizin bir ömür boyu yaşayacağınız ve sadece anne olanın hissedebileceği çok özel duygular arasında yer alır.  

Doğum yapar yapmaz göbeğiniz gitmez

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Özellikle ilk defa anne olacak olan anne adayları, bebekleri doğduktan sonra göbeklerinin tamamen gideceğini düşünürler. Gerçek ancak anne olunca anlanır ki göbeğiniz öyle hemen gitmez.

Bebeğinizin nesi olduğu konusunda günde 10 defa Google’da arama yaparsınız

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğinizin doğumundan sonra onun normal olan pek çok hareketi sizi endişeye sürükler. Bu nedenle kendinizi gün içerisinde sık sık google’da bebeğinize neler olduğu konusunda arama yaparken bulursunuz.  

Anne Kıyafetleri diye bir koleksiyon yoktur… Eşofman altı sizin için çok değerlidir

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Anne olanlar bilirler ki, anne kıyafetleri diye bir koleksiyon yoktur. Anne pantolonu denilen şey ise, her gün giydiğiniz eşofman altıdır ve sizin için en değerli giyeceğinizdir.

Bebeğinizin burnunu ağzınızla temizlersiniz

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğinizin tıkalı olan burnunu özel apratlarla ağzınızla temizlersiniz ve bu durum zamanla alışkanlığınız haline gelir.  

Kıyafetlerinize sızan süt normal gelir

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Doğumdan sonra sütünüz hemen gelmeye başlamayabilir, bu durum bazen 5 gün alabilir. Sütün gelmesine o kadar sevinirsiniz ki kıyafetlerinizden sızan süt size çok normal gelir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Çok Amaçlı Çorba: Yoğurtlu Kereviz Sapı Çorbası

Ayakkabının teki her zaman kayıptır ve bunu ancak evden çıkacağınızda fark edersiniz

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğinizin ayakkabısının teki hemen her zaman kayıptır. Bu durumu ancak evden çıkacağınız zaman fark edersiniz. Bu durum çoğu zaman gideceğiniz yere gecikmenize neden olur.

Yeni aktör ve dizileri bilmezsiniz ama çocuk şarkıları listesi ezberinizdedir

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Anne olduktan sonra çıkan yeni aktörleri, yeni dizileri çok fazla bilmezsiniz ama çocuk şarkıları listesinde ilk sırada yer alan çufçufun, tahtını yumurta ailesine kaptırdığı hiç aklınızdan çıkmaz.

Bebeğinizin Paparazzisi Olursunuz

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Doğum yaptıktan sonra sosyal medya hesabınız bir anda beğinizin sayfasına dönüşür.  

Bebeğinizin nasıl göründüğü, sizin nasıl göründüğünüzden daha çok önemlidir

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğinizin kıyafetleri ve nasıl göründüğü, sizin nasıl göründüğünüzden çok daha fazla önemlidir. Üzerinizde kusmuk lekeli bir gömlek olabilir ama evladınızın daima tertemiz görünmesi esastır.

Duş almak lükstür… Kuru şampuanla yakın ilişki yaşarsınız…

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğinizle ilgilenirken bazı zamanlar banyo yapmaya bile fırsat bulamazsınız. Çoğu zaman elinizin altındaki kuru şampuan en büyük kurtarıcınızdır.

Tuvalete yalnız gitmek hayal olur

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğinizin emeklemeye başlamasından sonra tuvalete yalnız gitmeniz sizin için büyük bir lüks haline gelir.

Çanta hazırlamanız günün yarısını alır

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Bebeğiniz büyümeye başladıkça bir yere gitmeden önce çanta hazırlamanız neredeyse günün yarısını almaya başlar. Gün geçtikçe; atıştırmalık, yedek kıyafetler, ıslak mendil, oyuncaklar, yedek bez, ara öğün ve ilaçlar liste bu şekilde uzar gider.

Anne babanızı daha iyi anlamaya başlarsınız

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Gün geçtikçe anne ve babanızın sizin için yapmış olduklarını daha iyi anlamaya başlarsınız.

Kendinizi unutup bir insanı tekrar tekrar aşık olarak seversiniz

  Anne Olduktan Sonra Anladım Dediğiniz Az Bilinen Gerçekler   Hepsinden önemlisi herkesi, herşeyi hatta kendinizi bile unutup, bir insanı günde milyon kez tekrar tekrar aşık olarak sevmenin ne demek olduğunu anlarsınız.    

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Volkan - Zeynep Demirel Çiftinin Bebeklerinin Cinsiyeti Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu