Bebek ve Çocuk

Amine Bebeğin Koronavirüs Zaferi!

Amine Bebeğin Koronavirüs Zaferi!

Türkiye’nin en küçük koronavirüs hastalarından olan Amine bebek, 1 haftalık tedavinin ardından yoğun bakımdan çıkarıldı.

Türkiye’nin en küçük koronavirüs hastalarından olan Amine bebek, 1 haftalık tedavinin ardından yoğun bakımdan çıkarıldı. Doktorların ve hemşirelerin alkışlarıyla normal servise alınan bebeğin sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Tedavisi, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun isminin verildiği hastanede devam edecek olan Amine Tepe’nin kritik eşiği aştığı açıklandı.

Amine Bebeğin Zaferi!

Koronavirüse yakalanan Amine bebekten sevindiren bir haber geldi. 37 günlükken koronavirüse yakalanan Amine Tepe, 1 haftalık tedavinin ardından yoğun bakımdan çıkartıldı. Doktorların ve hemşirelerin alkışlarıyla normal servise alınan bebeğin sağlık durumunun iyiye gittiği açıklandı. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun isminin verildiği Okmeydanı’ndaki hastanede tedavisi süren Amine’nin kritik eşiği geçtiği belirtildi.

Amine Bebeğin Koronavirüs Zaferi!

Babası Dokunamadı

Her an bebekle ilgilenen doktorlar ve hemşireler, Amine bebek servise çıkarken büyük bir heyecan yaşadı. Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra bir hemşire, Amine bebeğin yoğum bakım odasına girerek onu hazırladı. Minik Amine’yi kapıda babası ve teyzesi karşıladı. Annesi Tuğba Tepe ise evde karantinada olduğu için gelemedi. Karantina süresi yeni dolan baba ise bebeğine dokunamadı. Gözyaşlarını tutamayan baba ‘Çok özledim ama kucağıma alamıyorum.’ dedi.

Koronavirüs testinden 10/10 yapabilecek misin?

Amine Bebeğin Koronavirüs Zaferi!

‘Bir Taraftan Çok Mutluyum, Diğer Taraftan Hüzünlü’

Kızını yoğun bakımda çıkartmak için hastaneye gelen babanın, karantina süresi yeni dolduğu için bebeğine dokunmasına izin verilmedi. Gözyaşları eşliğinde açıklama yapan baba; ‘Bir taraftan çok mutluyum, diğer taraftan hüzünlü. Allah bütün doktorlardan ve hemşirelerden razı olsun. Çocuğumu gördüm ama dokunamıyorum çünkü benim testim de pozitif çıkmıştı. Çok üzgünüz, evde de duramıyoruz. Allah kimsenin başına vermesin. Annesi ve ablasının tedavisi evde sürüyor. Annesinin nefes darlığı var, ablasının da ara sıra ateşi yükseliyor. Benim bugün tekrar testim yapılacak, inşallah negatif çıkar da aileme daha fazla destek olurum.’ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Torununa Bakan Büyükannelere Ödenecek Ücret Açıklandı

Amine Bebeğin Koronavirüs Zaferi!

Diğer haberlerimizi okumak için tıklayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu