Bebek ve Çocuk

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Sizler için hazırladığımız bu yazıda yerli bebek şampuanı markalarına yer verdik.

Bebek şampuanları, doğumdan sonra bebeğinizin en sık kullanacağını ürünlerin başında geliyor. Bu ürünün doğrudan bebeğin cildine temas edecek olması ise ebeveynleri bebek şampuanlarının kalitesini incelemeye itiyor. İçerdiği kimyasallar, göz yakıp yakmaması ve daha pek çok faktör, ailelerin şampuan tercihinde önemli bir rol oynuyor. Bununla birlikte kullanılacak bebek şampuanının yerli olması da anne ve babalar için önemli bir detay. Zira yerli ürünler, aileler için ekonomik olarak daha avantajlı oluyor. Ayrıca ülke ekonomisi için de yerli ürünlerin tercih edilmesi faydalı bir tercih olmaktadır. Biz de buradan yola çıkarak ele aldığımız bu yazıda, yerli bebek şampuanı markaları listesi hazırladık. İşte, Türk malı bebek şampuanları

1. Minoris Baby

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Minoris Organik Kimya Limited Şirketi, 2012 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlayan yerli bir firma. Tüm ürünlerinde organikliğe önem veren Minoris, ilk olarak bilim insanlarıyla birlikte geliştirdiği bebek deterjanını piyasaya sürdü. Daha sonra ürün portföyünü geliştirdi ve bebek şampuanı, güneş kremi, nemlendirici ve biberon temizleyici gibi organik bebek ürünleri de üretmeye başladı.

2. Uni Baby

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Yerli bebek şampuanı markaları arasında yer alan Uni Baby, Türkiye’nin en köklü şirketlerinden Eczacıbaşı çatısı altında faaliyetlerine devam ediyor. Uni Baby, en çok kullanılan bebek şampuanlarından biri olmakla birlikte bebek çamaşır deterjanı, ıslak havlu ve bebek yağı gibi pek çok bebek bakım ürününü üretiyor.

3. Naturalive

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Kimya mühendisi Kudret Livaoğlu tarafından Naturalive, %100 yerli sermaye ile kurulan bir şirket. Bebek şampuanlarını bitkisel içeriklerle üreten Naturalive, Ecocert sertifikalı hammaddeler kullanıyor. SLS, paraben, formaldehit, alkol, parfüm, sülfat ve boya gibi zararlı kimyasalların hiçbirini içermiyor. Göz yakmayan formülü ile son zamanlarda pek çok ebeveynin tercihi olan Naturalive, aynı zamanda bit losyonu ve çocuk diş macunu gibi ürünleri de müşterisiyle buluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Megastar Tarkan Baba Oluyor!

4. Dalin Bebek Şampuanı

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Türk malı bebek şampuanları arasında yer alan Dalin, çok uzun yıllardır ülkemizde kullanılan bir ürün. Kopaş Kozmetik Pazarlama ve Sanayi A. Ş. bünyesinde bulunan Dalin markası, eczacı Adil Karaağaç tarafından 1983 yılında kuruldu. Günümüzde %50’ye yakın pazar payıyla bebek şampuanı kategorisinde lider olan marka, aynı zamanda bebek deterjanından kolonyaya, pudradan bebek sabununa kadar bebek bakım ürünlerinin çoğunu üretiyor.

5. Siveno Bebek Şampuanı

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Yerli bebek şampuanı markalarından biri de Siveno. Glohe Doğal Ürünler Kozmetik A.Ş. bünyesinde 2018 yılında piyasaya sürülen Sinevo ürünleri, %100 doğal içeriklere sahip. Bebek şampuanı aynı zamanda vücut temizliği için de kullanılabiliyor. Ürün ambalajları ise tamamen geri dönüştürülebilir özellikte.

6. Ecowell Bebek Şampuanı

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Ecowell, Hale Yedier tarafından 2009 yılında kurulan bir şirket. Doğal ve organik içerikli ürünleri öne çıkan marka, bünyesinde bebek şampuanı gibi bebek bakım ürünleri de barındırıyor. Ürünler hayvanlar üzerinde test edilmiyor, geri dönüştürülebilir ambalajlar kullanılıyor ve doğal içeriğe oldukça dikkat ediliyor. Bu yönüyle doğaya da saygılı olan Ecowell, tamamen yerli sermaye ile kurulan bir marka.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 5 Bez Markası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu