Bebek ve Çocuk

Yenidoğan İhtiyaç Çantası Belediyeden!

Yenidoğan İhtiyaç Çantası Belediyeden!

‘Hoşgeldin Bebek’ projesi kapsamında tam 456 yenidoğana ihtiyaç çantası dağıtıldı!

Hoşgeldin bebek projesi kapsamında, yenidoğan ve topuk kanı alınan tam 456 bebek için ihtiyaç çantası dağıtıldı. Şırnak’ın Cizre Belediyesi ve Aile Sağlığı Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje dahilinde dağıtılan çantaların içine; bez, yenidoğan kıyafeti, biberon ve emzik gibi bebeğin ihtiyacı olabilecek pek çok eşya konuldu.   

Yenidoğan İhtiyaç Çantası Belediyeden!  

Hoşgeldin Bebek Projesi Kapsamında 456 Yenidoğana İhtiyaç Çantası!

Doğum yapan kadına ve yenidoğan bebeğe devlet tarafından yardımlar yapılmaya devam ediyor. Bunun güzel örneklerinden biri de Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşandı. Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Adanur’un talimatıyla örnek bir proje hayata geçirildi. Proje kapsamında, ilçedeki yenidoğan 456 bebek için çanta hazırlandı. Çantalar, yenidoğanın hemen hemen tüm ihtiyaçları düşünülerek oluşturuldu. Şampuan, tulum, bebek bezi, bataniye ve ıslak mendil gibi eşyaların yer aldığı çantaları, Aile Sağlığı Merkezi görevlileri dağıttı. Çantalar dağıtılırken, Aile Sağlığı Merkezi görevlileri anneleri çeşitli konularda bilgilendirmeyi ihmâl etmedi. Özellikle doğum sonrası topuk kanı testi, kalça çıkığı ultrasonu, anne sütünün önemi, bebeğin aşı takibi, emzirme, ek gıdaya geçiş ve bebek bakımı gibi konulardaki kritik bilgiler anneler ile paylaşıldı.  

Diyarbakır Belediyesi ve İstanbul Fatih Belediyesi de Daha Önce Hoşgeldin Bebek Paketleri Dağıtmıştı

Yenidoğan İhtiyaç Çantası Belediyeden!   

İhtiyaç çantası projesi, daha önce birkaç belediye tarafından uygulanmıştı. Diyarbakır Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği proje ise aralarındaki en geniş kapsamlı olan projeydi. Proje kapsamında 25 bin adet yenidoğan çantası hazırlanarak dağıltılmıştı ve projenin maliyeti 2 milyon 714 bin liraydı. Yine aynı şekilde İstanbul Fatih Belediyesi benzer bir proje gerçekleştirmişti ve Fatih’te doğan her bebeğin kaydı nüfus müdürlüklerinden alınarak aileler evinde ziyaret edilmişti. Ziyaret esnasında ise yenidoğan çantaları takdim edilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Yaygın İnanışın Aksine HPV Aşısının Gebelik Şansını Arttırdığı Kanıtlandı!

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu