Bebek ve Çocuk

Yenidoğan Bebeğin Elinde Tuttuğu Cisim Görenleri Şaşkına Çevirdi

Yenidoğan Bebeğin Elinde Tuttuğu Cisim Görenleri Şaşkına Çevirdi

Elinde spiral ile doğan bebek görenleri şaşkına çevirdi. Amerika’da yaşanan doğumda Dexter Tyler isimli bebek elinde doğum kontrol yöntemi spiral ile doğdu.

Elinde spiral ile doğan bebek görenleri şaşkına çevirdi. ABD’de doktorların Loto kazanmanız spiral ile gebe kalmanızdan daha yüksek bir ihtimal dediği kadının bebeği elinde spiral ile doğdu. Basında yer alan habere göre, doğum kontrolü amacıyla spiral taktıran ve bebeği 18 haftalık iken hamile olduğunu öğrenen kadının bebeğinin elinde spiral ile dünyaya geldiği öğrenildi.

Elinde Spiral ile Doğan Bebek Dünyada Büyük Yankı Yarattı

Amerika’nın Alabama eyaletinde doğan bir bebek elinde annesinin gebelikten korunmak için taktırdığı doğum kontrol spirali ile doğmuş olduğu fotoğrafın sosyal medyadan paylaşılması sonrasında dünyada büyük yankı yarattı. Daha önce iki çocuğa sahip olan her doğumundan sonra da istenmeyen gebelik yaşamamak için rahim içi spiral taktıran Lucy Hellein, geçtiğimiz Ağustos ayında bu işlemi tekrarlamak için doktora gitti. Doktorların genç anneye, “Loto kazanmanız spiralle hamile kalmanızdan daha yüksek bir ihtimal” diyerek Hellein’e bu doğum kontol aparatını taktıkları belirtildi. Spiral takıldığı için hamile kalmayacağını düşünen Hellein, Aralık ayında 18 haftalık hamile olduğunu öğrendikten sonra bebeği doğurmaya karar vermişti. Lucy Hellein, geçtiğimiz günlerde de mucize bebek Dexter Tyler’ı kucağına aldı.   Yenidoğan Bebeğin Elinde Tuttuğu Cisim Görenleri Şaşkına Çevirdi  

Çekilen Fotoğraf Olay Oldu

Mucize bebek Dexter’ın doğduğu anda çekilen fotoğrafı dünya çapında olay oldu. Bunun nedeni ise, küçük bebeğin annesinin kendisine hamile kalmamak için taktırmış olduğu rahim içi spirali elinde sıkı sıkı tutuyor olması idi. Dexter’in çekilen bu fotoğrafı birkaç saat içerisinde sosyal medyadan tam 72 bin kez paylaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamileler İçin Hafif ve Pratik Bir Tatlı Tarifi: Güllaç

Spiral Başarısız Oldu!

Bebeğin bu fotoğrafı, sosyal medyadan “Spiral başarısız oldu” başlığında paylaşıldı. Konuyla ilgili olarak anne Hallein, “18 haftalıkken ve hâlâ rahim içi spiral kullanırken hamile olduğumu öğrendim. Resmen yüzde 1’lik dilimin içindeyim!” açıklamasında bulundu. Dünyada binde bir ihtimalle görülen olay ise. Hellein’in arkadaşının bebek ve annesinin fotoğrafını kendi Facebook hesabında yayınlaması sonrasında internette paylaşım ve beğenme rekorları kırdı.

Gerçek Daha Sonra Ortaya Çıktı

ABD’de elinde spiral ile doğan bebeğin gerçek hikayesi bir internet sitesinin haberi sonrasında ortaya çıktı. Buna göre,”İddia ile birlikte paylaşılan fotoğrafta herhangi bir montaj bulunmasa da, spiral ipi bebek doğduktan sonra, hemşire tarafından bebeğe verilmiş.” Kısa bir süre önce sosyal medyada paylaşım rekoru kıran elinde spiral tutan bebeğin fotoğrafı virale dönüşmüştü. Haberi ardından açıklama yapan anne Lucy Hellein, doktorların hamileliği sırasında spiralin yerini tespit edemedikleri için müdahale edemediklerini belirmişti. Bebeğinin spiral ipiyle doğmadığını belirten Hellein, söz konusu spiralin doğum sırasında plasentada bulunduğunu, ipin bebeğin eline hemşire tarafından verildiğini ardından da bir arkadaşının fotoğrafı çekerek sosyal medyada paylaştığını dile getirdi.

Doğumdan Sonra Özellikle Tavsiye Ediliyor

Doğum kontrol yöntemlerinden birisi olan rahim içi spiral, özellikle doğumdan sonra doktorlar tarafından tavsiye ediliyor. Uzmanlar tarafından yönteminin yüzde 99 oranında istenmeyen hamilelikleri engellediği belirtiliyor. Ortalama 5 ila 10 yıl süre boyunca kullanılabilen rahim içi spiraller, istenildiği zaman çıkartılabiliyor.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu