Bebek ve Çocuk

Tüp Bebek Tedavisi Talebini Evlilik Yaşı Etkiliyor!

Tüp Bebek Tedavisi Talebini Evlilik Yaşı Etkiliyor!

Tüp bebek tedavisi talebinin ilerleyen yaşlarda olan kadınlarda daha çok olduğunu ifade eden uzmanlar, bunun nedeni olarak kadınların yaşının ilerlemesiyle yumurtalıklarındaki yumurta sayısının ve kalitesinin düşmesi olarak gösteriyorlar.

Tüp bebek tedavisi talebi evlilik yaşı arttıkça artıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları evlilik yaşının artmasının, tüp bebek tedavisine olan talebinde artmasına neden olduğunu belirtiyorlar. Kadınların yaşının ilerledikçe yumurtalıklarındaki yumurta sayısının ve kalitesinin de düştüğünü ifade eden uzmanlar, bu durumun gebe kalma olasılığını ve tüp bebek tedavisinde başarı şansını da azalttığını belirtiyorlar. Peki, tüp bebek tedavisi yaş sınırı var mı?

Başarı Oranı Pek Çok Etkene Bağlı

Tüp bebek tedavisi uygulamasında başarı oranının pek çok etkene bağlı olduğunu belirten uzmanlar, bu etkenlerden en önemlisinin kadının yaşı olduğunun altını çiziyorlar. Kadının yaşının ilerlemesiyle birlikte yumurta sayısının ve kalitesinin azaldığı bu nedenle uygulanacak olan tüp bebek tedavisin de başarı şansının azalmasına neden olduğu belirtiliyor. Bakmakta Fayda Var: Tüp Bebek Tedavisi Süreci   Tüp Bebek Tedavisi Talebini Evlilik Yaşı Etkiliyor!  

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Şansı Yüzde 50

Uzmanlar kadının yaşının tüp bebek tedavisi sürecinde başarı oranın düştüğe dikkat çekmekle beraber, uygun koşullarda gerçekleştirilen tedavi sonrasında başarı şansının yüzde 50 civarında olacağını ifade ediyorlar. Kısırlık teşhisinin çiftlerin bir yıl sonrasında gebelik elde edilememesi durumunda konulabileceğini ifade eden uzmanlar, bu sorunun çiftlerden sadece yüzde 15’ini etkilediğini belirtiyorlar.

Bebek Sahibi Olma Yaşı Kariyer Nedeniyle Erteleniyor

Günümüzde kadınların sosyo-kültür hayatındaki etkilerinin artması, iş hayatında daha aktif rol oynamalarının evlenme yaşlarını ertelemelerine neden olduğu belirtiliyor. Hatta kadınların evlenseler bile kariyer nedeniyle çocuk sahibi olma yaşını ertelenmelerinin de tüp bebek tedavisine olan talebin artmasında etken rol oynadığı ifade ediliyor.   Tüp Bebek Tedavisi Talebini Evlilik Yaşı Etkiliyor!  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Başarı Oranının Yüksek Olduğu Gebelik Tedavisi: Aşılama Yöntemi

Aşılama Tedavisinde Başarısız Olanlara Öneriliyor

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlere uygulanan aşılama yönteminde başarısız sonuç alan çiftlere de önerilen tüp bebek tedavisi yönteminin özellikle baba adayının sperm sayısı hareketinin az olduğu ya da hiç olmadığı hastalarda uygulandığı belirtilmektedir.

Tüpü Tıkalı ya da Tüpü Olmayan Kadınlara da Uygulanıyor

Uzmanlar tüp bebek tedavisinin ileri yaşta olan ya da yumurta sayısı azalmış kadınlara direk tüp bebek tedavisi yöntemi uygulanabiliyor.Uzmanlar bununla beraber her iki tüpünün de tıkalı olduğu ya da tüpü olmayan kadınların da bu tedaviden yararlanabilecekleri ifade ediliyorlar. Tüp bebek tedavisinin üst bir sınırının olmadığı, hastanın maddi ve manevi olanaklarının el verdiği sürece denenebileceği belirtiliyor. Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların meme kanserine ya da yumurtalık kanseri gibi herhangi bir hastalığa yol açmadığı belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu