Bebek ve Çocuk

Rahmi Alınacakken Gebe Kaldı

Rahmi Alınacakken Gebe Kaldı

37 yaşındaki Kazma, farklı hastanelere, farklı doktorlara başvurarak rahimdeki miyomlardan kurtulup çocuk sahibi olmak istedi.

Rahmi Alınacakken Gebe Kaldı

Rahmindeki 21 miyomun tedavisi için gittiği merkezlerde, “Rahmin alınması gerekiyor.” Yanıtını alan İzmirli 37 yaşındaki Özlem Kazma hayal kırıklığına uğradı. Özel bir hastanede geçirdiği riskli operasyonla 2 kilo ağırlığındaki miyomları alınan genç kadın, şimdi 3 aylık gebe olmanın mutluluğunu yaşıyor. 37 yaşındaki Kazma, farklı hastanelere, farklı doktorlara başvurarak rahimdeki miyomlardan kurtulup çocuk sahibi olmak istedi. Ancak kendisine birçok uzman tarafından gerçekleştirilecek ameliyatın riskli olduğu; rahmin alınması, çocuk sahibi olamama gibi tehlikeler ile karşı karşıya kalabileceği söylendi. Tüm olumsuz yanıtlara rağmen vazgeçmeyen Kazma, Doç. Dr. Ali İrfan Güzel ile tanıştı. Zor geçen başarılı bir ameliyatın ardından gebe kalabileceğini öğrenen Özlem Kazma, ameliyattan 6 ay sonra gebe kaldı.  

Bir daha hiç çocuk sahibi olamayacağımı düşündüm

Çocuk sahibi olmayı çok istediğini, rahimde oluşan çok sayıdaki miyomların ilk fark edildiğinde büyük korku yaşadığını dile getiren Kazma, “Yeni evli olduğum için gebe kalmak istedim. İlk muayeneyi yapan doktor, sonuçları görünce aşırı tepki verdi. Bu zamana kadar neredeydin, neden bekledin dedi. Gözlerinden bu tedavinin zor olacağını anladım ve korktum. Bir daha hiç çocuk sahibi olamayacağımı düşündüm.” dedi. Doç. Dr. Ali İrfan Güzel ile tesadüf üzerine tanıştıklarını ve kendisinin ameliyat hakkında güvenilir bilgiler verdiğini belirten Özlem Kazma, “Hocamızla tesadüfen tanıştım. Yumurtalıklarımı kontrol etti, MR çekildi. Ciddi ve tehlikeli bir durum olduğunu hiç hissettirmedi. Böyle davranması hem bizde güven oluşturdu hem de bizi mutlu etti. Hiç korkma, ameliyat olacaksın dedi. Tahlilleri olduktan sonra ameliyata girdim. Zor geçen bir ameliyat olduğunu söyledi fakat benim açımdan kolay geçen bir süreçti. Ameliyatın üzerinden 6 ay geçtikten sonra tekrar kontrole gittik. İlerleyiş gayet normaldi. Ameliyat olalı 11 ay oldu ve ben 3 aylık hamileyim. Eşim ve ben çok mutluyuz. İnşallah bebeğimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip olur” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Yenidoğan Sarılığı ile İlgili Bu Hurafelere İnanmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu