Bebek ve Çocuk

Prematüre Doğan Curtis Bebek Guinness Rekorlar Kitabında!

Prematüre Doğan Curtis Bebek Guinness Rekorlar Kitabında!

Sadece 420 gram dünyaya gelen Curtis bebek, “Dünyanın hayatta kalan en erken doğan bebeği” oldu.

2020 yılının Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin Alabama eyaletine bağlı Birmingham kentinde 21 haftalıkken dünyaya gelen Curtis Means adlı bebek, Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Sadece 420 gram dünyaya gelen Curtis bebek, “Dünyanın hayatta kalan en erken doğan bebeği” oldu.

Prematüre Doğan Bebek Rekorlar Kitabında!

Amerika’nın Alabama eyaletinde 21 haftalıkken dünyaya gelen Curtis Means adlı bebeğin Guinness Rekorlar Kitabına girişi onaylandı. Şu anda 16 aylık olan Curtis, “Dünyanın hayatta kalan en erken doğan bebeği” oldu. 4 Temmuz 2020’de hastaneye kaldırılan anne Michelle Butler, ertesi gün öğle saatlerinde Curtis ve C’Asya adlarını verdiği ikizlerini dünyaya getirmişti. C’Asya 1 gün sonra vefat etti ancak Curtis bebek hayata tutunmayı başardı.

Sadece 420 gram dünyaya gelen Curtis bebeğin yoğun bakımda takibi devam etti. İlk üç ay solunum cihazına bağlı kalan Curtis, toplamda 275 gün hastanede kaldı. Hayatta kalma şansı %1’den az olan bebek, 6 Nisan’da hastaneden taburcu olarak ailesine kavuştu.

Hastane Ekibi Sertifikasını Takdim Etti

Taburcu olduktan 6 ay sonra kontrol için hastaneye giden Curtis bebeği, hastane ekibi kapıda karşıladı. Guinness Rekorlar Kitabı “Hayatta kalan en erken doğan prematüre bebeği” sertifikası alan Curtis, şimdilerde hayatına sağlıklı bir şekilde devam ediyor.

Anne Michelle Butler ise “Curtis’i eve götürebilmek ve kardeşlerine sürpriz yapabilmek her zaman hatırlayacağım bir an oldu. Zor bir yolculuktu ancak hastane ekibine destekleri için minnettarım. Beni eğitmek için çok fazla zaman ayırdılar, oğlum ve benimle gerçekten çok ilgilendiler.” şeklinde açıklama yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Şükran Ovalı'nın İsteği Gerçekleşti!

Diğer haberlerimizi buradan okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu