Bebek ve Çocuk

Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!

Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!

En değerli varlığınızın büyümesiyle, siz de bazı şeylerin özlemini duymaya başlayacaksınız…

Yenidoğan bebeğin masumluğu ve saflığı kadar güzel bir şey var mı bu dünyada? Ufacık bir gülümsemesi veya minicik parmaklarıyla sizi okşaması, tüm dertlerinizi saniyesinde unutturup, huzur vermeye yeter de artar. E bu güzelliğe alıştıktan sonra, bebeğinizin büyümemesini ve hep o minik haliyle kalmasını dilemeniz de gayet normal… Ancak tabii ki işler o şekilde ilerlemeyecek ve bebeğiniz gün geçtikçe büyümeye başlayacak. Siz onun büyümesini keyifle seyrederken, o daha minicikken yaşadığınız pek çok şeyin de özlemini duymaya başlayacaksınız. İşte, o özlemini duyacağınız şeylerden yalnızca birkaçı…  

1)Bebeğinizin Mis Gibi Kokusu

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Bebeğinizin kokusunu şişeleyip satabilseydiniz herhalde milyoner olurdunuz… Hele ki başını koklamak, o muhteşem kokusunu içine çekmek paha biçilemez olsa gerek. Ancak merak etmeyin, bebeğiniz büyüse de o muhteşem kokusu hep burnunuzun ucunda olacak.

2)Pofuduk Ayaklar…

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   O minik, pofuduk ayaklar karşısında insanın içinin erimemesi imkânsız. Öptükçe öpesiniz, baktıkça bakasınız gelir. Ve evet, her anne hatta dünyadaki herkes hayran o ayaklara!

3)Minicik Tulumları

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Bebeğiniz büyüdüğünde, yeni doğduğu zamanlarda giydiği tulumları elinize almanız yüzünüzü güldüren şeylerden biri olacak. O kıyafetleri giydiği günleri hatırladığınızda, tekrar bir bebek yapma düşüncesi sizi esir dahi alabilir, öyle bir özlem!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Bebekler İçin Özel Antibiyotik Üretiliyor!

4)Bebeğinizin Göğüsünüzdeki Sıcacık Ağırlığı

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Yenidoğan bebeğinizin göğüsünüzdeki o yumuşak ve sıcacık varlığı, sizi kendinizden geçirmek için tek başına yeterli… Sanki hala rahminizin içindeymiş gibi hareket etmesi, sizi sarması… Emin olun o duyguyu çok özleyeceksiniz.  

5)İstemsizce Yaptığı Şapşirik Hareketler

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!  

6)Emzirirken Kilo Verdiğiniz Günler de Özlenecekler Arasında

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Emzirirken kilo vermek… İşte, en fazla özleyeceğiniz şeylerden biri de bu olacak. Zaten oturduğunuz yerden kalori yaktığınız günleri düşününce, özlem duymamak imkânsız gibi duruyor.

7)Suçluluk Duygusu Olmadan Dilediğince Yiyebilmek

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Suçluluk duygusu hissetmeden yemek yediğiniz günler, bebeğiniz büyürken yavaş yavaş kaybolacak ve emzirme tankına yakıt olarak gördüğünüz pasta ve tatlılar, yavaş yavaş yasaklılar listesine girmeye başlayacak…

8)Yeni Anne Olmanın Beraberinde Getirdiği İlgi

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Yeni doğum yaptığınızda çevrenizdeki neredeyse herkesin ilgisi sizin üzerinizde olacak. Her şeye yardım etmeye çalışacaklar ve sizin yorulmamanız için ellerinden geleni yapacaklar. Tebrik kartları, facebook mesajları, çiçekler… Bu ilgi, başlarda sizi biraz bunaltsa da bebeğiniz büyüdükçe kendinizi şahane hissettiren o günleri özleyebilirsiniz.

9)İyice Hareketlenen Bebeğinizi Koyduğunuz Yerde Bulabilmek

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Bebeğiniz büyümeye ve hareket kabiliyetini arttırmaya başladıkça, onu koyduğunuz yerde bulabildiğiniz günleri özleyeceksiniz. Çünkü artık sizin için zaman zaman endişeli, zaman zaman da yorucu olacak günler başlamış olacak.

10)Ve Lohusalıkta Hiçbir Şeyi Umursamadan Giyebildiğiniz Bol Kıyafetleriniz

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!   Bebeğiniz doğduktan hemen sonra, hamileliğinizde giyebildiğiniz kıyafetleri giyinebiliyorken, birkaç ay sonra artık o bol ve rahat kıyafetleri giyemeyecek olmak sizi biraz üzebilir ve özlenen günler arasında yerini alabilir.

11)Kısacası, O Mükemmel Anların Tadını Çıkarmaya Bakın!

  Keşke Hiç Büyümeseler! Bebeğiniz Büyüdükçe Özleyeceğiniz 11 Şey!  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu