Bebek ve Çocuk

Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesini doldururken uzmanlar tarafından dikkat edilmesi tavsiye edilen konular.

Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesinin Doldurulması

Uzmanlar tarafından doğum yardımı başvuru dilekçesini aşağıdaki linki tıklayarak bilgisayarınıza indirdikten sonra, dilekçenin doldurulması aşamasında bazı konulara dikkat edilmesi gerektiği belirtilir. Aşağıda yer alan açıklamada dilekçe doldururken dikkat etmeniz gereken alanlar ve dilekçeyi nasıl dolduracağınız hakkında bilgiler yer almaktadır. Peki, Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi Nasıl Doldurulur? İşte detaylar… Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi indirmek için tıklayın…

  • Başvuru Yapan Kişinin T.C. Numarası ve Adı Soyadı : Dilekçeyi doldurmadan önce doğum yardımının doğum yapan anneye yapılacağını unutmamanız gerekir. Bununla birlikte doğum yardımı başvurusunu doğum yapan annenin kocası da yapabilmektedir. Bu durumda bu alanlara başvuruyu yapacak eşin yani kocanın bilgileri yazılması gerekir.
  • Bilgileri doğru doldurduğunuzdan emin olun; Dilekçeyi doldururken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir nokta da doğum yapan kişinin bilgilerini doğru bir şekilde yazmanız olduğudur. (Doğum yapan kişinin adı-soyadı, Doğum yapan kişinin T.C. kimlik numarası* alanına sadece annenin bilgilerini girin)
  • Yeni doğan çocuğun/çocukların T.C. kimlik numarası/numaraları*: Buraya yeni doğan çocuğunuz veya ikiz ise, çocuklarınızın kimlik bilgilerini doldurmanız gerekir. Bu işlemi yapmak için öncelikle mutlaka bebeğinizin kimlik kartını (nüfus cüzdanını) çıkarma işlemini tamamlamış olmanız gerekir.

  Bebeklere kimlik nasıl çıkarılır? detaylı bilgi için tıklayın…   Doğum Yardımı Nasıl Alınır? Detaylar için tıklayın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Sezaryen Doğum Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu