Bebek ve Çocuk

Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!

Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün beldesinde yaşayan Ayşe Köklü isimli 52 yaşındaki kadın, karnındaki şişliğin giderek büyümesi üzerine bir kadın doğum uzmanına muayene oldu. Yapılan tetkikler sonucunda, 4 çocuk annesi Ayşe Köklü’nün karnındaki şişliklerin hamilelikten değil, miyomlardan kaynaklandığı belirlendi. Başarılı bir operasyon geçiren kadının karnından 7,5 kg miyom çıkartıldığı açıklandı.

7,5 Kilo Miyom Çıkartıldı

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinin Özkürtün beldesinde yaşayan 4 çocuk annesi Ayşe Köklü, karnındaki şişlikler nedeniyle hamile olduğunu düşünüyordu. Şişliğin kısa bir sürede büyümesi üzerine doktora başvuran Köklü, yapılan muayene sonucunda hamile olmadığını ve şişliklerin miyomdan kaynaklandığını öğrendi. Trabzon’daki özel bir hastanede ameliyat edilen kadının karnından tam 7,5 kg miyom çıkartıldığı açıklandı.

Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!

Miyomlar Başarılı Bir Operasyonla Alındı

Ameliyatı gerçekleştiren doktor, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada; ‘İlk başta hamilelik gibi görünüyordu. Miyomlar 40 yaşından büyük kadınlarda %30 civarı görülür. Asıl garip olan miyomun çok büyük olması. Yaklaşık 7,5 kg miyom çıkarttık. Bütün organları içeriden sıkıştırdığı için hastamızda solunum sıkıntısı, tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu ve bağırsak hareketlerinde düzensizlik gibi şikâyetlere de neden oluyordu. Miyomların en korkulan tarafı kansere dönüşme riski ancak hastamızın şu an için korkulacak bir şeyi kalmadı.’ cümlelerine yer verdi.

Kendini Hamile Sanıyordu, Karnından 7,5 Kg Miyom Çıkartıldı!

‘Herkes Hamile Sanıyordu’

Karnındaki şişliğin 5 yıldır olduğunu ancak son aylarda hızla büyüdüğünü belirten Ayşe Köklü, muayene için gittiği doktorun bile kendisini ilk gördüğünde hamile sandığını söyledi. Çevresindeki insanların da hamile olduğunu düşündüğü Ayşe Köklü, gebelik takibi için sağlık ocağından bile arandığını ifade etti. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan kadın, operasyonu gerçekleştiren sağlık ekibine teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğru ve Konforlu 6 Emzirme Pozisyonu!

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu