Bebek ve Çocuk

Bebek Masraflarınızı Yarıya İndirmeye Ne Dersiniz? İşte Size Basit Ama Etkili Birkaç Tüyo!

Bebek Masraflarınızı Yarıya İndirmeye Ne Dersiniz? İşte Size Basit Ama Etkili Birkaç Tüyo!

Ebeveyn olmak, şüphesiz ki dünyanın en heyecan verici duygularını barındırır. Onu karnınızda hissetmeye başladığınız andan itibaren minicik tulumlarını, sevimli ayakkabılarını ve daha pek çok ihtiyacını karşılamak için büyük bir mutlulukla hazırlıklara başlarsınız.  Ancak her güzel şeyin bir bedeli var! Bebek sahibi olacağınızı öğrendiğiniz andan itibaren masraflarınız da hızla artmaya başlayacak. Ama telaş etmeyin, yazımızda çığ gibi büyümeye başlayan bu masraflarınızı yarıya indirebileceğiniz basit ama etkili tüyolardan bahsedeceğiz!

1)İhtiyaç Listenizi Planlayın!

Hamile olduğunuzu öğrendiniz… Kafanızda onlarca alınacak eşya dönüp durmaya başladı… Kıyafetler, emzirmeye destek olan ürünler, ayakkabılar ve daha niceleri! Şimdi, elinize bir not defteri alın ve düşünün. Bebeğinizin ilk etapta nelere ihtiyacı olacak? Bir ihtiyaç listesi çıkartın. Daha sonra ise bütçe planı yapın ve bu bütçenin dışına mümkün olduğunca çıkmamaya çalışın.

2)En İyisini Bulmak İçin Araştırın!

Alışverişinizi bir çırpıda yapacağınıza, 9 aylık hamilelik sürecinize yayın. Bebeğiniz için en iyisini bulana kadar araştırma yapın. Bebeğinizin cildinin hassas olacağını ve bu nedenle kaliteyi her zaman ön planda tutmanız gerektiğini unutmayın.

3)Listenizin Dışına Çıkmamaya Dikkat!

Evet, biliyoruz çok heyecanlısınız! O sevimli patiklere, tatlı mı tatlı badilere kayıtsız kalmak çok zor… Ama şimdi biraz sakinleşme zamanı! Duygusal davranarak gördüğünüz her şeyi satın almaya kalkarsanız, gereksiz harcamalar yapmanız kaçınılmaz olur. Mesela; bebeğiniz ilk aylarda etek / pantolon giyemeyeceğinden, sırf sevimliliğine kapılarak aldığınız o ürünler, aslında boşuna yaptığınız harcamalar olabilir.

4)Kampanyaları Mutlaka Takip Edin!

Kampanya dönemlerine denk geldiğinizde masraflarınızı yarıya düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Bebekleri Ağlama Krizine Sokabilen 11 Neden!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu