Bebek ve Çocuk

Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı

Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı

Gebeliğin her zaman olumsuz yanları konuşulur. Bel ağrıları, mide bulantıları, kilolar… Peki ya bu durumun hiç mi güzel yanı yok? Tabi ki var! Gebe olmanızın avantajlarını sizler için derledik.

Hamileliğin her ne kadar zor durumları olsa da bir o kadar da güzel yanları var. Bu dönemde anne olacak olmanın verdiği heyecanın yanında fiziksel ve çevresel olarak bazı avantajlara sahip olduğumuz kaçınılmaz bir gerçek. Aşağıda bahsedeceğimiz bu hamileliğin avantajları  ile mükemmel bir gebelik geçirmekse sizin elinizde. Bakalım hamilelik sürecinin anne adayına sağladığı faydalar nelermiş?  

1)Canınızın istediğini yersiniz, kimse ne kadar çok yediğinizle ilgili yorum yapmaz

Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı   Gebelik döneminin en doğal süreçlerinden biri, sürekli aşermektir. En nefret ettiğiniz yiyeceği bile canınızın çekmesi çok olağan bir süreç. Bu nedenle özgürce dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Kimse de ne kadar çok yediğinizle ya da kilonuzla alakalı yorum yapmaz.  

2)Kıyafet seçiminde de özgürsünüz, artık bol şeylerle rahatlığın keyfine varırsınız

  Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı     Hamilelik döneminde şık olmak için çabalamanıza gerek yok. Zaten karnınızdaki bebekle oldukça güzel görünüyorsunuz. Bu sebeple hem sizin hem de bebeğinizin konforu için bol kıyafetleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Nadide Sultan Bebeğinin Cinsiyetini Açıkladı!

3)Çevrenizdeki herkes birer iyilik meleği gibi davranır

  Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı Hamilelik döneminde anne adayı çok hassastır. Hormonlarından dolayı eskisinden çok daha duygusal bir ruh halinde olabilir. Herkes bu döneminde annenin narin ve hassas olacağını bildiğinden anne adayına çok iyi davranır.  

4)Bir dediğinizi ikiletecek kimse yoktur

  Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı     Eşinizden dostunuzdan ne isterseniz isteyin mutlaka isteğiniz yerine getirilecektir.  

5)Sabahın 5’inde canınız bir şey çekse de eşiniz seve seve onu almaya gider

  Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı Normalde sabahın 5’inde kaldırmaya çalışsanız gözünü açmayacak olan adam, siz hamileyken seve eve uyanır ve açık market aramaya gider. En yakın markette bulamadığında ise isteğinizi almak için şehir dışına bile çıkabilir.  

6)Hamileliğin avantajları arasında en önemlisi; Kayınvalideniz artık eski kayınvalideniz değildir

  Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı Kayınvalidesiyle çok iyi anlaşan sınırlı sayıdaki anne adaylarımızı ayrı tutarsak; kayınvalide gerçeğini hepimizin kabul etmesi gerekir hanımlar. Ama hamileyken bu dönemi iyi değerlendirin. Kayınvalideniz hiç olmadığı kadar iyi davranacak.  

7)Toplu taşımada oturulacak tüm yerler sizin, seçin beğenin

  Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı     Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız, toplu taşıma ile seyahat etmek tam bir çiledir. Yalnız, hamileyken durum tam tersidir. Her şey sizin lehinize çevrilir. Siz sadece oturmak istediğiniz yeri seçin, gerisi kendiliğinden gelişir.  

8)Hiçbir yerde sıra bekleme derdiniz olmaz, öncelik sizde olur

    Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı   Kamu binası, banka ve benzeri yerlerdeki sıralar malum. Ofis dışına kadar taşar kalabalık. Ama sizin bir ayrıcalığınız var artık. İçeri adım atar atmaz işleminizi yaptırıp kısa bir sürede çıkabilirsiniz.      

9)Kan dolaşımından dolayı yüzünüzdeki tatlı pembelik de cabası

  Hamileliğin Çok Avantajlı Bir Süreç Olduğunun 9 Kanıtı     Hamilelik sürecinde insana bir güzellik gelir derler ya, işte tüm sebebi bu. Kan dolaşımı hızlanır ve annenin yüzü hafif pembe bir görünüm alır. Makyaj yapmanıza gerek bile kalmaz. Bu dönemin keyfini sürün hanımlar!   Hayatınızın hızla geçecek olan 9 ayını güzel geçirmeniz dileğiyle…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu