Bebek ve Çocuk

Hamilelerin Korkulu Rüyası Çatlaklarla Nasıl Savaşabilirsiniz?

Hamilelerin Korkulu Rüyası Çatlaklarla Nasıl Savaşabilirsiniz?

Hamilelerin Korkulu Rüyası Çatlaklarla Nasıl Savaşabilirsiniz? 

Hamilelik çatlakları, çoğu anne adayının gebelik haberini aldığı andan itibaren düşünmeye başladığı problemler arasındadır. Bu problem için bir çok çözüm yoluna başvurulur. Bazen başvurulan çözüm yollarında başarılı olunsa da bazen tüm çabalar hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir. Uzmanların önerileriyse; gebelik haberini alır almaz baştan tedbiri almanız ve faydalı çatlak kremleriyle vücudunuzu nemlendirmeniz yönündedir.  

Hamilelik Döneminde Çatlaklar Neden Oluşur?

Hamilelerin Korkulu Rüyası Çatlaklarla Nasıl Savaşabilirsiniz? 

Gebelik döneminde özellikle karın bölgesindeki çatlaklar kadınların canını fazlasıyla sıkar. Bu çatlakların oluşmasındaki en önemli nedenlerden biri de anne adayının cilt yapısıdır. Eğer cilt yapınız hassassa ve yeteri kadar esnek değilse, çatlaklarla karşılaşma olasılığınız yüksek. Fakat cildiniz esnekse çatlakların hasarından minimum seviyede etkilenirsiniz. Cilt tipinizin yanında çatlaklarınızın oluşmasının bir diğer nedeni de hamilelikte cildin kuru ve nemsiz olmasıdır. Bu dönemde cildiniz için uygun ve kaliteli bakım yağları ile cildinizi sürekli nemlendirmeniz gerekiyor.  

Gebelik Döneminde Oluşan Çatlaklar En Çok Nerede Görülür?

Hamilelik sürecinde çatlaklardan en çok etkilenen yer, karın bölgesinin alt kısımlarıdır. Özellikle gebeliğin 6. ayından itibaren bebeğin kilosundaki artışlar nedeniyle annenin karın kısmındaki dokularda yırtılmalar görülür ve çatlak dediğimiz görüntüler oluşur. Karın bölgesiyle birlikte göğüs, uyluk ve kalça kısmında da çatlaklar görülebilir. Çatlaklar, beyaz tenli kadınlarda daha sık görülmesine karşın esmer tenli kadınlarda da sıklıkla karşılaşılan bir cilt sorunudur. Çoğul gebeliklerde çatlak oluşma olasılığı, normal gebeliklere göre daha fazla olmaktadır.   

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Tiryakiler Buraya: Gebelikte Kahve Tüketimi Nasıl Olmalı?

Hamilelerin Korkulu Rüyası Çatlaklarla Nasıl Savaşabilirsiniz?  

Hamilelik Çatlaklarıyla Baş Etmenin Yolları

Hamilelik döneminde çatlaklarla baş edebilmek için, gebeliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren gerekli tedbirleri almalısınız. Örneğin; duş alırken sıcak su yerine ılık su tercih etmelisiniz. Ilık su, deride şok etkisi yaratarak derinin güçlenmesini sağlayacak ve çatlak oluşumlarını azaltacaktır. Yine gebeliğiniz boyunca bol su içmeniz, vücudunuzu içten nemlendireceğinden çatlak oluşumunuzun hafiflemesini sağlar. Oluşabilecek çatlakları minimum seviyede tutabilmek için yapmanız gereken en önemli şey ise; kaliteli cilt bakım yağlarıyla cildinize masaj yapmak olacaktır. Günde ortalama 2 kere cilt bakım yağlarıyla karın bölgenizi nemlendirmeniz, çatlak oluşumlarını azaltabileceği gibi oluşan çatlakların görüntüsünü de düzeltebilmektedir.    

Mustela ile Hamilelik Dönemindeki Cilt Sorunlarınızı Problem Olmaktan Çıkartın!

Hamilelerin Korkulu Rüyası Çatlaklarla Nasıl Savaşabilirsiniz?  

Akne izleri, cilt lekeri ve çatlak görünümünde düzenli kullanımlar sonucu etkinliği kanıtlanmıştır.

  Detaylı bilgi için tıklayınız.   Hamilelerin Korkulu Rüyası Çatlaklarla Nasıl Savaşabilirsiniz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu