Bebek ve Çocuk

Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

Koç burcu olanlar dikkat! 3 Şubat itibarıyla Venüs gezegeni Koç burcuna giriyor. Peki, sizi neler bekliyor? Buna gelmeden önce kısaca Venüs gezegenini tanımaya ne dersiniz?

Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

Koç burcu olanlar dikkat! 3 Şubat itibarıyla Venüs gezegeni Koç burcuna giriyor. Peki, sizi neler bekliyor? Buna gelmeden önce kısaca Venüs gezegenini tanımaya ne dersiniz? Venüs gezegeni genel olarak; beğeniyi, sevgiyi, keyifleri ve değerleri algılama biçimimizi anlatır. Bu yaşamda neye değer veriyorsunuz, nelerden keyif alıyorsunuz, nasıl bir insanı beğeniyor, nasıl ilişkiler kuruyorsunuz, ilişkilerden beklentileriniz neler? İşte bunların tümü Venüs gezegeni tarafından simgelenen durumlardır. Venüs gezegeni aynı zamanda evlilikleri ve flört ilişkilerini de simgeleyen bir gezegen olarak bilinir.

Peki, Venüs gezegeninin hayatınızdaki etkileri neler olacak?

Öncelikle Venüs’ün Koç burcunda kendini pek de rahat ifade edebildiğini söyleyemeyeceğim. Çünkü Koç burcu olan kişiler bu dönemde işlerinde veya ilişkilerinde biraz daha aceleci, rekabetçi ve şıp sevdi davranabilir. Hem özel hem de sosyal ilişkilerinizde girişken olduğunuz kadar saldırgan da olabilirsiniz. Bunda gebelikte hormonlarınızın da etkisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Aynı zamanda kendi istekleriniz yerine gelsin diye de ısrarcı olabilirsiniz ancak unutmayın gebeyken herkes sizin isteklerinize öncelik veriyor ama bunu onları kırmadan yapmanız ilerisi için daha sağlıklı olacaktır. Venüs’ün etkisiyle daha çok kendinizi düşünebilen bir kişi durumuna gelebilirsiniz. Elbette gebeliğin de getirdiği ve yaşadığınız psikolojik değişimleri düşününce normal olabilir ancak yine de etrafınızda başka insanlar olduğunu, onların da istek ve ihtiyaçları olduğunu asla unutmayın. Venüs’ün bir burçta kalma süresi genel olarak bir aydır. Ancak bu sefer bir geri harekette bulunacağı için oldukça uzun süre Koç burcunda hareket edeceğini söyleyebilirim. Venüs’ün geri hareket etmesi elbette bazı sorunlara neden olabilir. Örneğin; eşinizle olan ilişkinizde, ortaklık veya işbirliklerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eşinizi çok sevmenize rağmen bu dönemde sevginizi gösterme konusunda sıkıntı yaşayabilir, yaşamdan keyif almakta zorlanabilirsiniz. Ancak güzel şeyler de olmayacak değil… Örneğin; eşinizle yaşadığınız sorunları çözebilir, uzun zamandır haber alamadığınız tanıdıklarınızı yeniden bulabilirsiniz. Bu dönemde kazancınızda biraz azalma olabilir veya uzun zamandır beklediğiniz bir alacağınızı toplayabilirsiniz. Şimdi de bu hafta gebelerimizi neler bekliyor bakalım…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Fibrin Nedir?

Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

KOÇ BURCU

Bu hafta güzellik ve bakım haftanız diyebilirim. Kendinize ve güzelliğinize olan düşkünlüğünüz biraz artacaktır. Ne de olsa kadınlarda gebeliğin getirdiği ayrı bir güzellik olduğunu inkar edemeyiz. Eşinizle olan ilişkinizde daha söz sahibi olmayı isterken bencil olmamaya dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü bu hafta daha çok kendinizi düşüneceğiz, ön planda olmak isteyeceğiniz bir hafta olacaktır. Alışverişe çıkmak, yeni şeyler almak isteyebilirsiniz ancak unutmayın bu dönem maddi açıdan biraz sıkıntılı olabilir. Yine bu hafta kıskançlık duygunuzda biraz artış olabilir veya eşinizi kıskandırmaya çalışabilirsiniz. Hassas bir dönemde olduğunuz için özellikle bu konuya biraz daha dikkat etmenizi öneririm.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

BOĞA BURCU

Bu hafta sizin için biraz dedikodu kazanının kaynadığı bir hafta olacak gibi. Ancak bu arkadaşlarınızla aranızın bozulmasına neden olabilir. Gebeliğin getirdiği duygusal değişimler, çoğu kadın için eşinin sevgisini sorguladığı bir dönemin var olmasına neden olabiliyor. Bu yüzden eşinizin sevgisinden şüphe duyabileceğiniz bir hafta yaşayabilirsiniz. Özellikle doğuma az kaldıysa harcamalarınız da artacak demektir. Bu nedenle bu hafta kişisel harcamalarınıza dikkat edin.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

İKİZLER BURCU

Bu hafta hem arkadaşlarınız, hem eşiniz hem de ailenizle aranızdaki ilişki bozulabilir. Bu nedenle konuşulan konulara, söyleyeceğiniz sözlere dikkat etmekte yarar var. Özellikle annelerin bebekle ilgili kararlar alması canınızı sıkıyor olabilir ancak sabretmeyi ve gebeliğinizin keyfini çıkarmayı unutmayın. Onlara; fikirlerine saygı duyduğunuzu ama asıl kararı eşinizin ve sizin vereceğinizi söyleyebilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla birlikte geçireceğiniz vakitler size iyi gelebilir. Aynı zamanda sosyal ortamınızın da hareketliğinde bir hafta sizleri bekliyor olacak. Eğer doğumunuza az kaldıysa bu hafta bebeğinize de kavuşabilirsiniz.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

YENGEÇ BURCU

Bu hafta iş hayatınızda yenilikler olabilir. Yeni bir iş teklifi alabilir veya kaçırdığınız iş fırsatlarını yeniden yakalayabilirsiniz. Ancak yeni bir işe başlamadan önce gebelik durumunuzu göz önünde bulundurmayı unutmayın. Koşulların sizi zorlamayacağından, çalışma ortamınızın size uygun olduğundan emin olun. Yine bu hafta eşinizin ailesini ziyarete gelebilir. Kayınvalideniz veya varsa görümcenizle tartışma içine girebilir veya var olan sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal yaşamınızda hareketlenmeye başlayacak ve kalabalık ortamlarda keyifli zamanlar geçirebileceksiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Mol Gebelik Sonrası Hamilelik İçin Ne Kadar Beklenmeli?
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

ASLAN BURCU

Sosyal medyanın hayatımızda önemli bir yer tuttuğu aşikar. Pek çoğumuz eski tanıdıklarımızı bu platformlar sayesinde yeniden bulabiliyoruz. Siz de bu hafta sosyal medya üzerinden uzun zamandır görmediğiniz eski tanıdıklarınıza ulaşabilirsiniz. Görümceniz size sürpriz ziyaret yapabilir. Onunla zaman geçirmek mecburiyetinde kalabilirsiniz. Bundan mümkün oldukça keyif almaya bakın ve kendinizi strese sokacak durumlardan uzak tutun. Unutmayın siz iki canlısınız. Bu hafta görüşleriniz konusundaki ısrarcı tutum nedeniyle ufak tefek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Daha sabırlı, anlayışlı ve iyi bir dinleyici olmaya gayret edin. Size farklı gelen fikirleri direk reddetmek yerine biraz düşünmenizde fayda olacaktır. Eşiniz bu hafta size güzel bir sürpriz yapıp, sizi yurtdışına tatile götürebilir.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

BAŞAK BURCU

Bu hafta maddi açıdan biraz zorluk çekebileceğiniz bir hafta olabilir. Bu nedenle özellikle kişisel harcamalarınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Daha çok kendinize döneceğiniz bir hafta sizleri bekliyor. Ancak unutmayın paylaşımcı olmak her zaman size daha iyi gelecektir. Bu hafta sağlık sorunlarıyla nedeniyle sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Doktor kontrollerinizi ihmal etmemeyi, herhangi bir sorunda mutlaka doktorunuzla görüşmeyi ihmal etmeyin. Kendinizi yormamaya, bol bol dinlenmeye dikkat edin.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

TERAZİ BURCU

Bu hafta Terazi burcu gebelerimiz hem eşlerinin hem de yakın ilişkide bulunduğu kişilerin istekleri konusunda yardımcı olacak. Eşinizle ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Karşılıklı konuşarak neler hissettiğinizi, gebeliğin size olan etkilerini ve ondan neler beklediğinizi açıkça söylemelisiniz. Aynı şekilde eşinizi de dinlemeli, düşüncelerini göz ardı etmemelisiniz. Sorunları bu şekilde rahatça çözebileceğinize inanıyorum. Bu hafta etrafınızdaki insanların bencilce davranışlarıyla karşılaşabilirsiniz ancak bunun geçici olduğunu ve konuşmanın her zaman yararı olduğunu unutmayın. Bu hafta ilişkileriniz sayesinde maddi fırsatlar yakalayabilir, hiç beklemediğiniz anda bazı anlaşmalar yapabilirsiniz.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

AKREP BURCU

Eğer çalışan bir gebeyseniz bu hafta iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde ufak tefek sorunlar yaşayabilirsiniz ancak bu yeni arkadaşlar edinmenize de engel olmaz. Böylece eski arkadaşlıklarınızı yeniden gözden geçirebilir, yeni arkadaşlıklar sayesinde kendinize farklı bir yol çizebilirsiniz. Gebelikte özellikle sağlık konusunda çok dikkatli olmalısınız. Eski bir hastalığınız varsa bu dönemde bu hastalığınız yeniden kendini gösterebilir. Mutlaka doktorunuzla görüşmeyi, muayenelerinizi ihmal etmemeyi unutmayın. Ayrıca iş hayatınızda uzun zamandır beklediğiniz terfiyi alabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Çift Yumurta İkizleri Nedir?
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

YAY BURCU

Bu hafta hem eşinizle olan hem de varsa diğer çocuklarınızla ilgili güzel bir dönem sizi bekliyor. Çocuklarınızın uzun zamandır sizden beklediği bir şeyi bu hafta yerine getirebilirsiniz. Gebelikte kendinizi mutlu edecek hobiler edinmeniz duygusal durumunuza oldukça iyi gelecektir. Bu haftada da bir hobi edinme konusunda daha aktif olabilirsiniz. Sanat galerilerini gezebilir, hem kendiniz hem de doğacak olan bebeğiniz için alışverişe çıkabilirsiniz.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu gebelerimizi bu hafta maddi konudan rahatlatacak bir gelişme bekliyor. Eğer uzun zamandır satmayı planladığınız bir gayrimenkulünüz varsa biraz değerinin altında da olsa satılabilme ihtimali oldukça yükseliyor. Bu satım işlemi sayesinde size düşen payla doğacak olan bebeğinizin geleceği için iyi bir yatırım yapabilirsiniz. Eğer doğumunuza sadece bir kaç ay kaldıysa bebek odasını düzenlemek için tam zamanı. Evde bebeğinizin odasını hazırlarken geçireceğiniz zamanlarda kendinizi çok daha keyifli hissedeceksiniz. Size yardıma gelecek olanları da unutmayın tabi… Evinizi bebeğinize göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda aile ilişkilerinde bazı sorunlarla karşılaşabilir veya daha önce küs olduğunuz bir yakınınızla barışabilirsiniz.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

KOVA BURCU

Bu hafta sizi yolculukların beklediğini söyleyebilirim. Kardeşinizi veya yakın akrabalarınızı ziyarete gitmek isteyebilirsiniz. Ancak gebelikte yolculuğa çıkmadan önce mutlaka doktorunuzdan onay almayı unutmayın. Sosyal medya kullanımında bu hafta daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü söylediğiniz sözler yanlış anlaşılabilir. Bu hafta aynı zamanda gebeliğinizle ilgili eğitim alabilir, bir gebe okuluna kayıt olabilirsiniz. Bu hem sizi rahatlatacak hem de gebeliğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiği, gebelik süreçleri gibi pek çok konuda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.
Gebelere Özel 30 Ocak-5 Şubat Haftalık Burç Yorumu

BALIK BURCU

Balık burcu gebelerimizi bu hafta daha çok sanatsal etkinlikler bekliyor. Yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için büyük bir fırsat. Siz de bu hafta harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Para harcamak için harcamamalı, doğacak olan bebeğiniz için de yatırım yapmalısınız. Bu nedenle keyfi harcamalardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu