Bebek ve Çocuk

Emmeyi Reddeden Bebek Teddy Annesinin Hayatını Kurtardı!

Emmeyi Reddeden Bebek Teddy Annesinin Hayatını Kurtardı!

Bebeğin annesini emmeyi reddetmesi, anne açısından oldukça üzücü bir durum. Yurtdışında yaşanan benzeri olayda ise, bebek annesini emmeyi reddederek onun hastalığını ortaya çıkardı.

Bebeklerin bir süre emdikten sonra memeyi reddetmesi karşılaşılabilen bir durum. Anne için oldukça üzücü olsa da çeşitli nedenlerden dolayı bebekler emmeyi reddedebiliyor. Bazen geçici bir durum olurken bazen uzun süreli olabiliyor. Yurtdışında yaşanan benzeri olay ise, iyiki de olmuş dedirtecek cinsten. Doğduktan sonra düzenli olarak emmeye başlayan Teddy, 5. aydan sonra annesi Sarah’ın söylediğine göre anne sütünü biraz huysuzlanarak içiyordu. Bazen ise tamamen reddediyordu ve içmiyordu.

Emmeyi Reddeden Bebek Teddy Annesinin Hayatını Kurtardı!   

Bir süre sonra ise sadece sol memeden emiyor, sağ memeden ise hiç emmiyordu. Annesinin dikkatini çeken bu durumu ilk başlarda Sarah pek umursamamış. Teddy’nin davranışlarının değiştiğini gözlemleyen anne Sarah ‘Çok huzursuzlaşmıştı, hatta bana vuruyordu. 8 aylık bir bebeğin annesini itmesi çok kalp kırıcı’ diyor. Oğlunu farklı pozisyonlarda emzirmeyi deneyen Sarah, yine bir sonuç alamamış. Bir süre daha durum böyle devam edince, şüphelenen anne soluğu doktorda almış.

Anne Sarah, Kanser Olduğunu Öğrendi

Doktorların yaptığı çeşitli taramalar neticesinde gögsünden alınan parçaya biyopsi yapıldı ve kanser teşhisi koyuldu. Üçlü negatif meme kanserinin ikinci evresinde farkedilen hastalık sonrası Sarah kemoterapi tedavisi gördü. Uzmanlar ise konuyla alakalı, bebeklerin bazen göğüste yaşanan değişiklikleri anlayabildiğini savunuyor.   Bebeğinin hastalığı farketmesinde çok büyük rolü olduğunu düşünen Sarah, bizce de çok şanslı bir annesin!     

Emmeyi Reddeden Bebek Teddy Annesinin Hayatını Kurtardı!    

Peki Bebekler Emmeyi Neden Reddeder?

Bunun çok fazla sebebi olabilir. Sütünüzün tadı, bebeğinizin ağzında oluşan pamukçuk, burun tıkanıklığı, yanlış emzirme pozisyonu, yüksek sesle tepkiler vermeniz, çalışmaya başlamanız, yeniden gebe kalmanız, kulak enfeksiyonları, sütünüzün az veya fazla gelmesi, biberon alışkanlıkları gibi nedenler bebeğinizin emmeyi reddetmesinin altında yatan nedeni oluşturabilir. Hatta sıktığınız parfüm bile bebeğinizi rahatsız edebilir ve emmesine engel olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda öncelikle sakin olmalısınız. Çünkü bebeği anne sütünü reddeden anneler telaşa kapılır ve ne yapacağını bilemez. Yanlış kararlar alabilir ve iki gün sonra emecek olan bebeğini sütten kesebilir. Reddetmenin nedenini bulmaya çalışın, sorun kendiliğinden hallolacaktır. Bebeğiniz emmeyi kısa dönemlerde bırakıp tekrar isteyebilir. Bu nedenle bebek emmediği dönemlerde sütünüzü sağmayı ihmal etmeyin ki süt üretiminin devamlılığı sağlansın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
30 Yaşından Sonra Hamile Kalan Kadınlar İçin Bilimden Güzel Haberler Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu