Bebek ve Çocuk

Dondurulmuş Embriyonun Normal Embriyodan Farkı Yok

Dondurulmuş Embriyonun Normal Embriyodan Farkı Yok

Dondurulmuş embriyonun normal embriyodan hiçbir farkının olmadığı uzmanlarca kanıtlandı.

Dondurulmuş Embriyonun Normal Emriyodan Farkı Yok

Dondurulmuş embriyonun normal embriyodan hiçbir farkının olmadığı uzmanlarca kanıtlandı. Embriyo dondurma ve çözdürme işlemi, tamamen laboratuvarın teknik yapısı, embriyologların tecrübe ve becerisine bağlı olan bir işlemdir. Dondurulmuş embriyodan elde edilen gebelik oranları, taze embriyo transferiyle aynı düzeydedir.

Pek çok avantajı var

Dondurulmuş embriyo protokolünün uygulaması hastaya birçok avantaj sağlar. Bu avantajlar; daha ucuz maliyetler ve taze embriyo transferinden sonra gebelik elde edilemezse, ikinci adette dondurulmuş embriyo transferi yapılabilmesidir. Ayrıca eğer hastanın gebeliği olup doğumla sonuçlanırsa ve 2-3 sene sonra tekrar çocuk arzu ederse, dondurulmuş embriyodan tekrar gebelik elde etme şansı vardır.

Taze embriyodan farkı yok

Bugün, dünyada yapılan tüm tüp bebek tedavilerinde, dondurulmuş embriyo yöntemiyle doğmuş çocuklarda hiçbir farklılık yoktur. Dondurulmuş embriyo ve taze embriyo transferiyle doğan bebekler arasında da hiçbir farklılık, bugüne kadar belirtilmemiştir.

Karneleri ile ziyaretimize geldiler

Normal yolla gebe kalan hastaların bebekleriyle, tüp bebek yöntemiyle gebe kalan hastaların bebekleri arasında da hiçbir fark izlenmemiştir. Bu bebekler, diğer bebekler gibi tamamen sağlıklı olarak gelişip büyümektedirler. Hatta karnelerini ve takdir, teşekkür belgelerini alarak kliniğimize bizi ziyarete gelen çocuklarımız da var. Ne bedensel, ne de zihinsel gelişimleri açısından diğer çocuklardan hiçbir farkları olmadığı gibi çok da başarılılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
15 Nisan Büyümenin İzlenmesi Günü Nedir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu