Bebek ve Çocuk

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Doğum sonrası hastanede ve evde sizi ziyarete ve bebeğinizi görmeye gelen misafirleriniz için ikramlık listesini sizler için hazırladık.

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere İkramlık Listesi

Doğumun yaklaşmaya başlamasıyla anne adaylarında bir telaş başlar. Bebeğin gelişiyle ilgili tüm hazırlıklar yapılmıştır. Tek eksik bebeğin doğumundan sonra bebeği görmeye gelen misafirler yapılacak ikramlıkların neler olacağı ve ne zaman hazırlanacak olduğudur. Sezaryenle doğum yapacak anne adayları hemen her şeyi az çok planlasalar da normal doğum yapacak olan anne adayları doğumun ne zaman gerçekleşeceğini tam olarak bilmediklerinden yapacakları plan istedikleri gibi gitmeyebilir. Bu durumdaki anne adaylarının işine yarayacağını düşündüğümüz doğum sonrası ziyarete gelen misafirlere ikramlık listesi ve doğum sonrası misafirlere ne ikram edilir sorusuyla ilgili tavsiyeleri sizler için araştırdık.

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?  

Doğum Sonrası Gelen Misafirler İçin Neler İkram Edilir?

Doğum yapmanızdan sonra bebeğinizi kucağınıza aldığınız o unutulmaz anlarda akrabalarınız dostlarınız sizin bu mutluluğunuza ortak olmak için öncelikle sizi hastanede ziyaret ederler. Bu nedenle doğum sonrası ikramlık listenizi iki aşama olarak planlamanızda fayda vardır. Bu aşamalardan ilki hastanede yapılacak ikramlar olurken, ikincisi de eve gelecek misafirleriniz için yapılacak ikramlarınız olacaktır. Yapacağınız bu iki aşamalı planla işiniz biraz daha kolaylaşacaktır. Kafanızda bir şeyler netleşmeye başladıysa, o zaman sizler için hazırladığımız ikram listelerine ve sunum önerilerimize göz atma zamanı gelmiş demektir…   

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Hastanede İkram Edilecekler Listesi

Misafirlere yapılacak ikramların başında şüphesiz lohusa şerbeti gelir. Geleneksel bir içecek olan bu lezzetli şerbeti doğum yaptığınız mevsime göre misafirlerinize sıcak ya da soğuk olarak ikram edebilirsiniz. Lohusa şerbeti hem hastane hem de eve gelen misafirlerinize gönül rahatlığıyla sunabilirsiniz. Hastane bebek odası ikramları listesi şöyle sıralanır; (Liste genel olarak hazırlanmıştır. Bu liste içerisinden kendinize özel ikramlık konsepti oluşturabilirsiniz.)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamilelikte Ayak Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Lohusa şerbeti

Pasta,

Normal çikolata,

Lokum,

Süslü bebek şekerler

Lolipop şekerler

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Bebek desenli kurabiyeler (çubuklu, çubuksuz, mini boy)

Meyve suyu, limonata

Açık draje şekerler,

Paketli hediyelik çikolata, (bebek çikolatası)

Etiketli su şişeleri (bebeğinizin isminin yazılı olduğu özel pembe – mavi etiketli küçük su şişeleri olabilir)

*İkram sunumu için; ikram kadehleri – şerbet kadehleri – şık sepetler ve bebek objeli servisler işinize yarayabilir.

  Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Evde Bebek Görmeye Gelenlere Ne İkram Edilir?

Bebeğinizin doğumundan sonra hastaneye ziyarete gelemeyen dostlarınızla akrabalarınız bebek göremeye eve gelirler. Bu aşamada evde misafirlerinize ne ikram edeceğiniz konusu devreye girer. Ev ortamının hastane ortamına göre daha samimi olması nedeniyle bu ziyaretler biraz daha uzun olur. Bu nedenle onlara sunacağınız ikramlarınız da uzun zamana yayılan tarzda olur. Evinize bebek görmeye gelen misafirlerinize önceden hazırlayıp buzluğa koyduğunuz poğaça, börek ve zeytinyağlılar bu aşamada size büyük kolaylık sağlayacaktır. Evde misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz ikramlık listesi şöyle sıralanmaktadır. (Liste genel olarak hazırlanmıştır. Dilerseniz kendinize özel ikram menüsü oluşturabilirsiniz.)

Lohusa serbeti,

Börek,

Poğaça

Kurabiye,

Baklava (kısa oturmaya gelenler için iyi bir alternatif olabilir)

Kek

Zeytinyağlı dolma

Lokum,

Çay,

Sütlü kahve.

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Doğum Sonrası Misafirlere İkram Önerileri

– İkramlarınızı Önceden Hazırlayın; Eve gelen misafirleriniz için ikram edeceğiniz poğaça, kurabiye ve börek tarzı ikramlarınızı doğumdan önce hazırlayıp buzluğa atmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

– Bebek Şekeri ve Kurabiyeleri Kendiniz Yapın; dışarıdan bebeğinizin cinsiyetine göre satın alabileceğiniz mavi ya da pembe renkli badem şekerlerini (draje şekerler) organze keselere ya da tülün içerisine koyup, kristal emzik, bebek patiği gibi figürleri renkli kurdelelerle bağlayarak hoş bir sunum elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Ciğer Geliştirici İğneler Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

– Lohusa Şerbetini Evde Hazırlayın; Evde ve hastanede misafirlerinize ikram edeceğiniz lohusa şerbetini dilerseniz önceden evde hazırlayabilirsiniz ya da hazır satılan yerlerden temin edebilirsiniz. 

*Evde Lohusa Şerbeti Hazırlamanın Kolay Tarifi İçin Tıklayın…

  Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

İkramları Sunum Önerileri

İkram sunumları için piyasada ya da internet sitelerinde set halinde satılan sunum araçlarından faydalanabilirsiniz. Evde hazırladığımız bebekli magnetlerden misafirlere vermek, lohusa şerbetini kurdele bağladığımız kadehlerde ikram etmek oldukça keyifli olacaktır. Çikolata, kurabiye ve şekerleri koymak için bebek için özel hazırlanmış tüllü sepetler ya da oyuncak arabalar hastane odanızda ve evinizdeki sunumda şık bir görüntü sağlayacaktır.   

Hoşgeldin Bebek Partisi Malzeme Listesi (Baby Shower)Detaylar için tıklayın…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu