Bebek ve Çocuk

Doğum Sonrası Seks İçin 6 Yol

Doğum Sonrası Seks İçin 6 Yol

Doğum sonrasında cinsel hayatınızı yeniden düzene sokmak için zamanı en iyi şekilde değerlendirin.

Doğum Sonrası Seks İçin 6 Yol

Çoğunuza ya da bebeğinize vakit ayırmanız cinselliğe zaman ayıramamanıza neden olabilir, bu nedenle zamanı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.

1) Sadece bir dakika ayırın

Daha henüz yeni anne-baba olmuşsanız 48 saat yataktan hiç çıkmadan çeşitli fantezilerle geçirebileceğiniz zamanlar geride kaldı. Şimdiyse beraber saatlerce yatakta zaman geçirmek için tek şansınız grip olmak olabilir. Bu raddeden sonra elde edebileceğiz her fırsatta kendinizi hazine bulmuş gibi hissedeceksiniz. Bebeğiniz uykuya daldığında zamanın hepsi size kalıyor! Mükemmellik aramaktan vazgeçin. Tuvalete gitmek için bile fırsatınız olmazken elinize geçen fırsatları yakalayın, bırakmayın.  

2) Beraber ilerleyin

Seks hayatınızı canlandırmak konusunda gerçekten ciddiyseniz seks sırasında birbirinizden görmek ve duymak istediklerinizi konuşup ona göre davranmalısınız. Çünkü size heyecan verecek olan şeylerden biri de aynı anda beraber hareket etmek olacaktır.  

3) Yeni şarkılar bulun

Müzik kendinizi keyifli hissettiren, ruh halinizi değiştiren ve ilham veren bir şeydir. Dans etmek de seksi ve uyandırıcı nitelikte bir eylemdir. Bu ikisini bir araya getirip oluşturduğunuz atmosferle birbirinizin elini ilk tuttuğunuz zamanları hatırlayabilirsiniz. Yeterince uyanık ve enerjik olmanız dans etmeniz için yeterli. Her defasında daha gürültü şarkı söyleyin ve dans edin.  

4) Baştan başlamak

Evet, mastürbasyondan bahsediyoruz. Nasıl yapıldığını biliyorsunuz. Eğer şu anki seks hayatınız ilerlemiyorsa, başlanılan yere geri dönmek size iyi gelebilir. Bebeğinizi doğurduktan sonra iyileştiğinizi hissediyor, yeni bir hayata başlamak istiyorsanız bu durumu düşünebilirsiniz. Eşinize daha önceden bildiği bu eylemi ilişkinizi biraz olsun hareketlendirmek için önerebilirsiniz.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Yenidoğanlarda Kalsiyum Eksikliği Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

5) Temizlenin

Eviniz ve çocuğunuzla ilgilenmekten su içecek bile zamanınız kalmıyor değil mi? Peki, bu koşuşturmaca içerisinde hem bir ihtiyacınızı gidermeye hem de eşinizle yakınlaşmak için bir fırsat yakalamaya ne dersiniz? Hadi, beraber bir duş alın.  

6) Kendi dilinizi oluşturun

Bebeğiniz olmadan önce birbirinize dışarıdan saçma karşılanacak pek çok ifade ve heceyle seslendiğinizi hatırlıyor musunuz? Güzel, şimdi bu dili yeniden oluşturma zamanı. Biliyoruz ki çocuklarımız biz istemezsek bir an bile yanımızdan ayrılmıyor. Kendi aranızda oluşturacağınız bu dil, hem ilişkinize cilve katacak hem de kendinizi özgür ve özel kılacaktır. (Örneğin; “yatak odasına gidelim” yerine “şimdi” demek veya bir ses çıkartmak gibi…)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu