Bebek ve Çocuk

Devletten Bebek Sahibi Olan Kadınlara Ardı Ardına Müjdeli Haber Geldi!

Devletten Bebek Sahibi Olan Kadınlara Ardı Ardına Müjdeli Haber Geldi!

Çalışan annelere ardı ardına müjdeli haber gelmeye devam ediyor! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun kamuda ‘yarım gün çalışma hakkı’ müjdesinden sonra şimdi de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’dan ‘kreş yardımı’ hakkında güzel haber geldi!

Son birkaç haftadır çalışan annelerin hayatlarını kolaylaştıracak düzenlemeler hızla hayata geçiyor. Geçtiğimiz haftalarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kamuda çalışan anneler için ‘yarım gün çalışma hakkı’ üzerinde düzenlemeler yaptıklarını ve birkaç hafta içinde uygulamaya koyulacağını müjdelemişti. Şimdi ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’dan güzel bir haber geldi! Bakan Kaya, çalışan annelere ödenen kreş yardımı 2017 yılı itibariyle artması için işverene teşviklerde bulunacaklarını açıkladı.  

Çalışan Annelere Kreş Yardımı Yapılması İçin Devletten İşverene Teşvik!

  Devletten Bebek Sahibi Olan Kadınlara Ardı Ardına Müjdeli Haber Geldi!  

Fatma Betül Sayan Kaya Müjdeyi Verdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kreş yardımı için harekete geçti! Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği tarafından düzenlenen Kadın Girişimciler Uluslararası 2. Konferansı’nda, çalışan anneler için müjdeli haberi duyurdu. Yaptığı açıklamaya göre; işverenlerin, çalışan annelere kreş yardımı ödemesi yapması halinde, verginin bir kısmından muaf tutulacağını söyledi. Bunun da işverenlerin kreş yardımlarını arttıracağını ifade etti. Kadınların çalışma hayatında istihdamının artması için birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Kaya, hamilelik ve doğum sonrası dönemlerde de kadınların hayatını kolaylaştıracak pek çok proje üzerinde çalıştıklarını vurguladı.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Emerken Boğazına Süt Kaçan Bebeğe Ne Yapmalı?

Çalışan Annelere Kreş Yardımı Yapan İşveren, Verginin Bir Kısmından Muaf Olacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, çalışan anneler için üzerinde çalıştıkları projeyi geçtiğimiz günlerde duyurdu. Buna göre; işveren, çalışan kadınlara kreş desteği sunduğu takdirde, verginin bir kısmından muaf tutulacak. Bu projenin, işverenler tarafından yapılan kreş yardımı ödemelerini arttırması bekleniyor.   Devletten Bebek Sahibi Olan Kadınlara Ardı Ardına Müjdeli Haber Geldi!  

Geçtiğimiz Hafta Jülide Sarıeroğlu Müjdeli Haberi Paylaşmıştı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kamuda yarı zamanlı çalışma ile ilgili yönetmeliğin önümüzdeki günlerde uygulamaya geçeceğini açıklamıştı. Buna göre; kamuda çalışan anneler, çocukları okul çağına gelene kadar yarım gün çalışabilecekler. İlk çocuk için 2 ay, ikinci çocuk için 4 ay, 3 ve daha üzeri çocuk için 6 ay olan yarı zamanlı çalışma hakkında, anne yarım gün çalışıp tam maaş alacak. Eğer yarım gün çalışma hakkını çocuğu okula başlayana kadar uzatmak isterse, yasal süresini doldurduktan sonra yarım gün çalışıp yarım maaş almaya devam edebilecek. Örneğin; doğum yaptınız ve yasal doğum izniniz bitti. İl çocuğunuzsa yarım gün çalışmaya başlayıp, 2 ay daha tam maaş alabiliyorsunuz. Ancak, çocuğunuz okul çağına gelene kadar yarım gün çalışmak istiyorsanız, 2 aylık süre dolduktan sonra yarım gün çalışmaya devam edebilir, çocuğunuz okula başlayana kadar yarım maaş alabilirsiniz. Haberin detayları içinburaya tıklamanız yeterli.   Doğum yardımı hakkında bilgi almak için buraya, süt parası hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.   Diğer güncel haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu