Bebek ve Çocuk

Anne Adaylarının Son Trendi: Doğuma Hazırlık Egzersizleri

Anne Adaylarının Son Trendi: Doğuma Hazırlık Egzersizleri

Anne adayları sağlıklı ve normal doğum yapabilmek için hemen her geçen gün bu konuda kendilerini geliştiriyorlar.

Anne Adaylarının Son Trendi: Doğuma Hazırlık Egzersizleri

Anne adaylarının son trendi: Doğuma hazırlık egzersizleri; Anne adayları sağlıklı ve normal doğum yapmak adana her geçen gün bu konuda kendilerini geliştiriyorlar. Doğuma hazırlık egzersizleri de bu konulardan bir tanesi. Singapur’da Hollanda merkezli Mom in Balance (Dengeli Anne) isminde bir grup hamile ve yeni doğum yapmış annelere açık alanda egzersiz yaptırıyor. Araştırmalar, gebeliğin her döneminde egzersizin faydalı olduğunu gösterse de dünya çapında doğuma hazırlık egzersizleri sektörde yeni yeni yer almaya başlıyor. Yaklaşık olarak 2 trilyon Türk Lirası (542 Milyar dolar) hacminde olan fitness endüstrisinde doğum öncesi egzersiz derslerinin verildiği yerleri bulmak hala zor. Bu nedenle dünyada bu tip egzersizler bu gibi gruplar tarafından anne adaylarına verilmeye çalışılıyor.

Hamilelere Doğum Öncesi Egzersiz Dersi Bulmak Çok Zor

Fitness Endüstrisinde egzersizler için oldukça fazla veri olmasına karşın, doğum öncesi egzersiz dersleri ile ilgili veri bulmanın oldukça zor olduğu belirtiliyor. Buna en iyi örnek Küresel Zindelik Enstitüsünün (GWI) fitness endüstrisi üzerine geniş raporlar hazırlamasına karşın, doğum öncesi sektörü üzerine herhangi bir istatistiki verinin gösterilemiyor olması. Fakat buna rağmen sevindirici olan, doğum öncesi egzersiz sektörünün gelişiyor olması. Bu gelişmeler doğrultusunda var olan fitness merkezlerine ek programlar eklenerek; hamilelik öncesi plates ve diğer egzersizler fazlalaşıyor.   Anne Adaylarının Son Trendi: Doğuma Hazırlık Egzersizleri  

Dünyada Pek Çok Ülke de Gelişiyor

Hamile anne adaylarına egzersiz yaptırma kapsamında 2016 yılında kurulan dengeli anne (Mom in Balance) grubu; Japonya, ABD ve Almanya olmak üzere 11 ülkede şubesi bulunuyor. Bu bu platformda anne olacaklardan gelen yoğun talebi karşılamaya çalışıyor. Şu an 7 bin üyenin çoğunun Hollanda’da olmasına karşın grubun kurucusu Esther van Diepe, dünya çapında büyüyen platformun  yıl sonunda en az 10 üyeyi bulmasını hedeflediklerini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Daha Fazla Emzirme, Daha Fazla IQ Demek

Ağızdan Ağıza Yayılıyor

Hamile kadınların egzersiz yapmasıyla ilgili olarak bazı toplumlarda kültürel muhalefetler olmuş olsa da ilerleyen zamanda daha fazla üyenin  katılmasını umuluyor. Patform gebe kadınlar arasında ağızdan ağıza yayılıyor.

Hareketli Egzersiz Henüz Popüler Değil

Doğum öncesi yoga ve Pilates popüler ama daha hareketli egzersizler popüler değil. Platforma üye olan anne adaylarının arkadaşlarına yaptıkları egzersizleri anlatıklarında onların biraz şoke olduklarını ama kısa süre sonra bunun hayranlığa dönüştüğünü ifade ediyorlar.   Doğuma Hazırlık Egzersizleri İçin Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu