Bebek ve Çocuk

Büyükanne Maaşı Ödemeleri Başladı!

Büyükanne Maaşı Ödemeleri Başladı!

Büyükanne maaşı ödemeleri geçtiğimiz günlerde PTT şubelerinden ödenmeye başladı. Pilot İllerde uygulanan torun bakma parası 12 ay boyunca düzenli olarak devam edecek.

Büyükanne maaşı ödemeleri başladı. Geçtiğimiz aylarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje ile torununa bakan büyükannelere 425 TL ödenmeye başlandı. Şu an sadece pilot illerde başlatılan uygulama başarılı olursa yurt geneline yayılacak. Büyükanne maaşı uygulamasının yapıldığı pilot illerden birisi olan Tekirdağ’da gelini ve kızları çalıştığı için torununa bakan büyükanneler ilk maaşlarını almak için  PTT şubelerine gittiler. Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ için ayrılan 500 büyükanne kontenjanından 460 büyükannenin maaş aldıkları kalan 40 kontenjanın ise 28 Nisan’a kadar alınacak başvurular ile tamamlanmasının planlandığı öğrenildi. Bakmanızda Fayda Var: Büyükanne Maaşı Başvuru Şartları

Büyükanne Maaşı Ödemeleri Pilot İllerde Başladı!

Başvuruları alındıktan sonra maaş almaya hak kazanan büyükanneler ilk maaşlarını aldılar. Şu an  için pilot illerde başlanan ödemeler için maaş almaya hak kazananlar maaşlarını PTT şubelerinden alabilecekler. Geçtiğimiz gün ilk maaşlarını çeken büyükanneler maaş bağlanma ve başvuru sürecinin çok kolay olduğunu ifade ettiler.   Büyükanne Maaşı Ödemeleri Başladı!  

Ayda 425 TL Alacaklar

Bebeklerine bakmak için çalışma hayatlarından kopmuş anneleri yeniden iş dünyasına katılmalarını sağlamanın yanında aileye ek gelir sağlamanın amaçlandığı torun bakma maaşının ilki geçtiğimiz günlerde ödenmeye başlandı. Büyükanne maaşı ödemeleri şimdilik pilot illerde yapılıyor. Bu yılın ilk aylarında başlayan projenin devam edip etmeyeceği 2018 yılının Mart ayında belli olacak. Proje kapsamında büyükannelere 12 ay süre ile her ay 425 TL torun bakma maaşı ödenecek. Proje şu an; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Sakarya, Antalya, Gaziantep, Konya, Tekirdağ ve Kayseri illerini kapsıyor.      

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğumsal Bir Anomali: Dudak ve Damak Yarığı Neden Olur?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu