Bebek ve Çocuk

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!

2018 yılının ilk Ay tutulması 31 Ocak’ta Aslan burcunda gerçekleşiyor! Peki bu ay tutulması hangi burç için ne ifade edecek?

29 Ocak – 04 Şubat 2018 haftalık burç yorumları – 2018 yılının ilk Ay tutulması 31 Ocak’ ta Aslan burcunda gerçekleşiyor. Ay tutulmaları dolunay eşliğinde gerçekleşir ve duygularımızın açığa çıktığı bir sürece işaret eder. Ay tutulmasının etkileri yaklaşık altı ay sürer ancak önümüzdeki 2 hafta boyunca en yoğun etkiye maruz kalacağız. 15 günlük süreçte aile, ev, çocuklarla ilgili konular da hızlı ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Duygusal iniş çıkışlar ilişkilerde zorlanmamıza neden olabilir.

Aslan burcundaki Ay tutulmasının genel etkileri kişilik çatışmalarıyla açığa çıkacaktır. Dikkat çekmek, onaylanmak ve şımartılmak istediğimiz bir dönemde olabiliriz. Fakat karşımızdakiler kendimize odaklı olmamızdan hoşnut olmayabilir. Tutulma anında Merkür’ün de zor durumda olması iletişim kuramayacağımızı ve isteklerimizi dramatik tavırlarla açığa çıkaracağımızı gösteriyor. Duygusal tatmin yaşamak için gereksiz ve lüks harcamalar yapabilir, ekonomik riskler alabiliriz. Bu süreçte ilişkilerimizi gözden geçirebilir, hayattan daha fazla keyif alacağımız konulara yönelebiliriz.


Bu dönemde doğan çocuklar;
bireyselliklerini çok ön plana çıkarabilirler. Arkadaşlığa önem verirler ancak önce kendi sözlerinin yerine gelmesini isterler. Duygularını saklamaz hemen açığa çıkarırlar ve tavırları biraz abartılı olabilir. Toplumsal olaylara çok duyarlı ve kalabalıklar içinde olmaktan mutluluk duyan bir yapıları vardır.

29 Ocak – 04 Şubat 2018 Haftalık Burç Yorumları

Koç

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!

Bebek sahibi olan Koç burçları önümüzdeki günlerde müjdeli bir haber alabilir ve tekrar hamile olduğunu öğrenebilir! Şu an gebe olan Koç burçları ise beklenmedik erken doğumla karşılaşabilir ancak endişelenmeyin, her şey gayet sağlıklı ilerleyecek. Aynı şekilde bu hafta kız kardeşinizin, kuzeninizin veya arkadaşınızın da gebe olduğunu öğrenebilirsiniz. Anlayacağınız, bu haftayı müjdeli haberler alarak geçireceksiniz! İkili ilişkilerinize gelecek olursak, önümüzdeki günlerde eşinizle aranızda ufak bir gerginlik olabilir. Hormonlarınız nedeniyle sürekli çevrenizdekilerden ilgi bekliyor olabilirsiniz ancak bu durumdan çevrenizdeki insanlar pek memnun olmayabilir.

Boğa

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Sevgili Boğa burcu gebeleri, bu hafta hayatınızda ani değişiklikler yaşanabilir, şimdiden uyarayım! Şu sıralar kendinizi fazla yorgun ve enerjisiz hissediyor olabilirsiniz. Evi ve işi aynı anda idare edemediğinizi düşünebilir ve ani bir kararla kariyerinize bir süreliğine ara verebilirsiniz. Yine ani bir kararla ev değişikliği yapabilir veya yeni ev satın alabilirsiniz. Kısacası, bu hafta karar veririken pek düşünmeyecek ve hızlı davranacaksınız. Aile ilişkilerinize gelecek olursak; bu hafta ebeveynlerinizle aranızda ufak tefek krizler yaşanabilir. Ancak, bilinçli davranarak alttan alacak ve sorunların üstesinden kısa sürede gelecesiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Baba ve Baba Adaylarına Müthiş Tüyolar! Sevgililer Gününde Hangi Burca Ne Almalı?


İkizler

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!İkizler burcu gebeleri, kendinizi geliştirmeye açık olacağınız günler sizi bekliyor! Bu hafta kendinizi bir sanat dalında geliştirmek isteyebilir ve yatkın olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda eğitim almaya karar verebilirsiniz. İlk hamileliğini yaşayan İkizler burçları ise sağlıklı bir gebelik süreci için gebe kurslarına katılabilir. Ancak, haftanın ilerleyen günlerinde sizi biraz çetrefilli günler bekliyor olacak. Kardeşlerinizle yüz yüze geldiğinizde eski konular gün yüzüne çıkacak ve biraz tatsız anlar yaşanacak. Siz haklı olduğunuzu düşündüğünüz konuda, kardeşinizin üzülmesini dikkate almadan konuşacaksınız. Ancak benim tavsiyem, ağzınızdan çıkacak olan sözlere biraz daha dikkat etmeniz gerektiği konusunda olacak. Çünkü büyük laflar edebilir ve kızgınlığınız geçtiğinde kardeşinizi kırdığınız için pişman olabilirsiniz.


Yengeç

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Sevgili Yengeç burcu gebeleri, bu hafta hesabınıza kitabınıza biraz dikkat edin. Önümüzdeki günlerde lüks harcamalar yapmak isteyebilir  ve sadece keyfiniz için büyük paralar harcayabilirsiniz. Ancak, paranızı doğru değerlendirmeye gayret edin. Aksi halde maddi anlamda zorlu günler yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Bir de önümüzdeki günlerde bir gelir kaynağınızda sıkıntı çıkabilir. Kiraya verdiğiniz ev boşalabilir veya iş yerindeki ödemeler gecikebilir. Yaşayacağınız finansal krizin canınızı sıkmasına izin vermemeye çalışın, unutmayın ki gebesiniz. İlerleyen günlerde her şey yine rayına oturacaktır.

Aslan

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Aslan burcu gebeleri, haftaya değişiklikler yapmak isteyerek başlayacaksınız! Özellikle fiziksel görünümünüzde değişikliklere gitmek isteyecek, belki de tarzınızın dışında kıyafetler satın alacaksınız. Ama bu değişimin ruh halinize çok iyi geleceğini söyleyebilirim. İlerleyen günlerde ise eşinizle aranızda ufak tartışmalar yaşanabilir. Eşiniz, son zamanlarda sizin biraz şımarık davrandığınızdan dert yanabilir. Bunu ifade ederken de yanlış kelimeler kullanacak ve biraz sizin kalbinizi kıracak. Fakat, kısa süre içinde gönlünüzü almayı başaracak! Bir de hafta sonu size yakın birinin hamile olduğunu veya evlenme kararı aldığını öğrenebilirsiniz. Bu müjdeli haberi kardeşinizden alma olasılığınız çok yüksek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
İKİZLER BURCU

Başak

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Sevgili Başak burcu gebeleri, hafta içi sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Çeşitli sağlık sorunları gündeme gelebilir, mevsim hastalıklarına yakalanabilir veya gebeliğinizle ilgili bir şikâyetiniz olabilir. Bana kalırsa; önümüzdeki günlerde fazla dışarı çıkmamaya ve biraz evde istirahat etmeye özen gösterin. Çevrenizdekilerle olan ilişkilerinizi değerlendirecek olursak; bu hafta insanların sizi anlamadığından dert yanabilir, kendinizi yeteri kadar ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu durumu çevrenizdekilere söylerken uygun bir dil kullanmalı, olası tartışmalara mahâl vermemelisiniz.

Terazi

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Terazi burcu gebeleri, bu hafta sizi maddi anlamda iyi, sosyal ilişkiler açısından ise gergin günler bekliyor diyebiliriz. İyi haberden başlayacak olursak; geçmişte yaptığınız ve artık umudu kestiğiniz bir işin karşılığını bu hafta maddi olarak alabilirsiniz. Yine aynı şekilde iş yerinde de zam veya prim gibi konular gündeme gelebilir, maddi açıdan size rahatlık sağlayacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz ise maalesef ki maddi konulardaki gibi parlak olmayacak. Çok yakın bir arkadaşınız veya komşunuzla aranızda bir tartışma yaşayacak ve haklı olduğunuzu düşündüğünüz için geri adım atmayı düşünmeyeceksiniz. Eşinizle de bir konuda ortak bir karara varamayacak ve küçük de olsa gergin anlar yaşayacaksınız. Fakat eşinizle aranızda olan gerginlik, eşinizin sürprizleri ile kısa sürede tatlıya bağlanacak.

Akrep

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Sevgili Akrep burcu gebeleri, bu hafta vereceğiniz kararlarda çok ama çok dikkatli olmalısınız. Çünkü hayatınızla ilgili kritik kararlar almanız gerekecek. Alacağınız kararlar, tüm hayatınızı kökten etkileyecek, iyi düşünülmesi gereken kararlar… İşten ayrılmayı düşünmek, farklı bir eve taşınmak ve hatta farklı bir şehire yerleşmek gibi ciddi tercihler yapmanız gerekecek. Hafta sonuna doğru ise kendi anneniz veya eşinizin annesiyle ilgili sağlık sorunları gündeme gelebilir ve bir süre ebeveynlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Son olarak; bu hafta tepkilerinizi veririken kendinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Herkesin içinde, hiç olmadık şeylere büyük tepkiler verebilir ve sonradan pişmanlık yaşayabilirsiniz.

Yay

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Yay burcu gebeleri, uzun ve beklenmedik yolculuklara hazırlıklı olun! Çalışan Yay burçları iş için seyahate çıkabilir, evde olanlar ise ailesini görmek için uzun yolculuklara çıkabilir. Ancak kısa vadede, eşinizin kardeşleriyle görüşmeyi planlıyorsanız bir süre ertelemenizi öneririm. Çünkü bir araya geldiğinizde, ciddi tartışmalar yaşanabilir. Bu tartışma, açık olmak gerekirse sizden kaynaklanacak gibi duruyor. Siz kendinizce haklı olduğunuz bir konuyu büyük bir bağlılıkla savunacaksınız. Fakat bana kalırsa, karşınızdaki kişiyi de dinlemeli ve biraz empati kurmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamilelikte Üzüm Yenir mi? Gebelikte Üzüm Yemenin Faydaları

Oğlak

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Sevgili Oğlak burcu gebeleri, bu hafta harcamalara dikkat! Eşiniz, uzun süredir iş yerinde yaşadığı problemlere artık daha fazla katlanmak istemeyebilir ve ani bir kararla işi bırakma kararı alabilir. Yeni iş bulma sürecinin de biraz ağır ilerleyeceğini söyleyebilirim. Bu durum karşısında, birikimlerinizi harcamak zorunda kalabilir ve finansal anlamda biraz zorlu günler geçirebilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde ise arabulucuk vazifesi üstleneceksiniz. Aile içi ilişkilerinizde yaşanan duygusal krizleri, sizin çözmeniz istenecek ve bu işin üstesinden gelerek küskün olan aile bireylerininin arasını bulacaksınız.

Kova

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Kova burcu gebeleri, önümüzdeki günlerde görüştüğünüz kişilere ve içinde bulunduğunuz ortamlara karşı çok dikkatli olmalısınız. Hiç beklemediğiniz kişiden büyük bir düşmanlık görebilir veya arkanızdan dönen dolapları tek tek öğrenebilirsiniz. Bu arada, eşiniz şu sıralar fazla talepkâr davranabilir ve bu durum sizi biraz rahatsız hissettirebilir. Ancak, eşinizle konuyu tatlı bir dille konuşursanız, aranızdaki problemleri çok rahat çözebilirsiniz. Son olarak; yakın zamanda, size çok yakın birinin evlenme kararı aldığını veya bebek sahibi olacağını öğrenebilirsiniz!

Balık

Bu Hafta Keyfi Harcamalara Dikkat!Sevgili Balık burcu gebeleri, şu sıralar kendinizi çok yorgun hissediyorsunuz. Gebeliğinizin de ilerlemesiyle artık gündelik işlerinizi bile yapacak enerjiyi kendinizde bulamıyor olabilirsiniz. Bu durum size, eve yardımcı birilerini almayı düşündürebilir hatta çalışan gebelerin işe bir süre ara vermesine neden olabilir. Hafta ortasında ise doktorunuzla bir konuda anlaşmazlık yaşayabilir ve kadın doğum uzmanınızı değiştirme kararı alabilirsiniz. Hazır sağlık konusu açılmışken, sağlığınıza da dikkat etseniz iyi olur. Önümüzdeki günlerde ufak sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Son olarak; hafta sonu habersiz çıkagelen akraba ziyaretlerine hazırlıklı olun!

Berna Narin Aşkın’ın diğer yazılarına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu