Bebek ve Çocuk

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Anne adayının doğumundan sonra hem bebek görmek isteyenler hem de bebek için okutulan duada bulunmak isteyenler de bebek mevlütüne katılırlar.

40 Mevlüdü ve Bebek Mevlüt Hazırlıkları Listesi 

Bebeğin doğumundan sonra yapılan bebek mevliti Türk Kültürü ve Gelenekleri arasında ilk sıralarda yer alır. Genellikle bebeğin doğumundan 40 gün sonra yapılan mevlit organizasyonu, bazı yörelerde bebek bir kaç aylık olduktan sonra da yapılmaktadır. Anne adayının doğum yapmasından sonra hem bebek görmek isteyenler hem de bebek için okutulan duada bulunmak isteyenler bebek mevludüne katılırlar. Genellikle evde yapılan mevlit için hazırlıklar günler öncesinden başlar. Bebek Mevliti hazırlıkları yapan aileler için hazırladığımız 40 mevlüdü ve bebek mevlüt hazırlıkları listesinde yer alan; bebek 40 mevlüdü organizasyon yapma, Bebek mevlüdü hediyelikleri, bebek mevlüdü anne ve bebek kıyafetleri, bebek mevlüdü menüsü, bebek mevlüdü ev süslemeleri ile 40 mevlüdü nasıl yapılır? Sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. 

40 Mevlüdü Hazırlıkları 

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Tabiri caizse haftalar öncesinde başlayan 40 mevlüdü hazırlıkları; evin hazırlanması, ev süslemeleri temini, anne ve bebek kıyafetleri alımı, mevlit de ikram edilecek yemeklerin menüsü, misafirlere verilecek hediyeliklerin planlanması ve organizasyonuyla devam eder.
 

Bebek Mevlüdü Organizasyonu

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Eğer büyük çaplı bir bebek mevlüdü organizasyonu yapacaksanız, işlerin daha planlı ve düzenli olması için size bu konuda uzman bir organizasyon şirketinin destek vermesini öneririz. şayet evde akrabalar ve yakın arkadaşlarınızın katılımıyla yapacağınız normal bir mevlit için bu tür masraflara girmenize hiç gerek yok. İnternet bu konuda size en güzel kendi mevlit organizasyonunuzu hazırlamak için geniş bir imkan sunuyor. Yapmanız gereken mevlit yapmaya karar verdikten sonra biraz araştırma yapmak. Gerisi artık sizin hayal gücünüze kalıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Bebeklere İnek Sütü Ne Zaman Verilmeli?

Bebek Mevlüdü Hediyelikleri

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Bebek mevlitinize gelecek misafirlere bebeğinizi ve sizi hatırlatacak küçük hediyeler vermek adettendir. Eskiden bu tür seremoniler için tespih, küçük Kuran-ı Kerim, Yasin-i Şerif  gibi mevlit hediyelikleri verilirken, günümüzde hediyelik eşya sektörünün gelişmesiyle birbirinden şirin bebek mevlüdü hediyeleri (40 mevlüdü hediyeleri) ailelere bu konuda geniş seçenekler sunuyor. Kokulu sabunlardan ve taşlardan yapılmış objeler, içi zemzem suyuyla dolu minik şişeler, isim etiketli havlular, çerçeveler, kavanozda hediyelik mumlar, süslü kolonya şişeleri, buzdolabı magnetleri, rengarenk mevlüt şekerleri yanında mevlit hediye setlerinden oluşan seçeneklerden zevkinize ve bütçenize uygun şık seçimler yapabilirsiniz. 

Bebek Mevlüdü Ev Süslemeleri

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Bebek mevlütü ev süslemeleri için sade bir konsept tercih etmeniz önerilir. Abartısız tüller ve balonları süslemede tercih edebilirsiniz. İsterseniz uygun bulduğunuz bir duvara özel olarak yazdıracağınız “Mevlüdümüze Hoşgeldiniz” yazısı asmanız,evinize gelen misafirleriniz için hoş bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacaktır.   

Bebek Mevlüdünde Anne ve Bebek Kıyafeti Seçimi

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Bebek mevlüdü için anne kıyafeti seçerken dekoltesi olmayan giysileri seçmenizi tavsiye ederiz. Organizasyonun mevlüt olması, bebeğinizin henüz küçük olması ve onu kucağınızda uzun saatler taşımanız gerekeceğinden rahat edebilmeniz için kapalı ve sade kıyafetleri tercih etmeniz önerilir. Mevlitte başınızı kapatmanız gerekeceğinden kıyafetinize uygun kendiniz ve misafirleriniz için şal ya da mevlüt başörtüsü bulundurmayı unutmayın. Bebeğiniz için mevlüt kıyafetleri bebek mağazalarında ve çeşitli İnternet sitelerinde geniş seçenekler mevcut. Buralardan zevkinize göre, bebeğiniz ve kendiniz için şık giysiler seçebilirsiniz.

Bebek Mevlüdü Menüsü

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır?

Bebek mevlüdü menüsü de en az diğer hazırlıklar kadar önemlidir. Mevlüt menüsü yöreden yöreye göre değişiklik gösterse de genel olarak listede; lohusa şerbeti, kek, poğaça, börek, bebek şekeri ve kurabiyeler yer alır. Bunların yanında limonata, çay, kahve, meyve suyu ve gazlı içecekleri de listeye ekleyebilirsiniz. İçeceklerinizin çeşitli olması davet ettiğiniz misafirlerinizin zevkine göre ikramda bulunmanıza olanak sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
2023 Süt Parası Ne Kadar? Emzirme Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

40 Mevlüdü Bebek Sepeti

Bebek Mevliti Hazırlıkları Listesinde Neler Yer Alır? 

Mevlüdde kalabalık olması nedeniyle bebeğinizi yatıracağınız özel bebek sepetleri işinize yarayabilir. Bu sepetlerin dekorasyon amaçlı olması nedeniyle kullanmayı tercih ederseniz, bebeğinizin sepetten kayıt düşme tehlikesine karşı çok dikkatli olmalısınız. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu