Bebek ve Çocuk

Bebeğinizin Kordon Kanını Saklayın

Bebeğinizin Kordon Kanını Saklayın

Kordon kanı, içerisinde bulundurduğu bolca kök hücreyle ileride yaşanacak birçok sorunda çocuğunuza kolaylık sağlayabilir.

Bebeğin Kordon Kanını Saklayın

Bebeğinizin Kordon Kanını Saklayın! Kök hücre alanında yapılan çalışmalar neticesinde uzmanlar, yeni doğan bebeklerin kordon kanının saklanmasını öneriyorlar. Kordon kanı, içerisinde bulundurduğu bolca kök hücreyle ileride yaşanacak birçok sorunda çocuğunuza kolaylık sağlayabilir.  

Kordon kanı, vücutta bulunan kan hücrelerini kolayca yenileyebiliyor.

Bu sebeple doktorlar, diyabet gibi neredeyse 80 hastalığın kordon kanı ile kolayca çözülebileceğini söylüyorlar. Ebeveynler yeni doğmuş bebeklerinin kordon dokularını, bunun için özel kurulmuş bankalarda saklayabilirler, böylece laboratuvarda tekrar üretim yapılabilir ve ihtiyaç dahilinde kullanım sağlanabilir. Şimdilik kullanım oranı düşük olsa da gelecek 10 yıl içerisinde bu bankaların oldukça yaygın olacağını öngörebiliriz.

Bebeğinizin Kordon Kanını Saklayın  

Eğer bebeğinizin kordon kanını bankada saklamak istiyorsanız:

Öncelikle etrafınıza sorun

Arkadaşlarınızdan ve doktorunuzdan tavsiye alın.

Yeterlilik belgesini kontrol edin

Gittiğiniz banka ne kadar zamandır piyasada olduğunu, daha önce başarılı bir aktarım yapıp yapmadığını, diğer bankalar ile anlaşması olup olmadığını derinlemesine araştırın.

Kordon Kanı Saklama Fiyatlarını karşılaştırın

Genelde koleksiyon için alınan giriş ücreti 3000$’a kadar yükselebilir ancak yıllık saklama ücreti genelde 125$ ya da 250$ civarındadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğum Sonrasında Aşırı Kanama Neden Olur?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu