Bebek ve Çocuk

65 Saat Sonra Bir Mucize Daha: Minik Elif’in Kahramanı Yaşananları Gözyaşlarıyla Anlattı

65 Saat Sonra Bir Mucize Daha: Minik Elif'in Kahramanı Yaşananları Gözyaşlarıyla Anlattı

Mucize haberlerin üst üste geldiği İzmir’de, umut verici bir gelişme daha yaşandı. 3 yaşındaki Elif Perinçek, depremden tam 65 saat sonra enkaz altından sağ olarak çıkarıldı.

Merkez üssü Adalar Denizi’nin Seferihisar açıkları olan 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Zamanla yarışın yaşandığı İzmir’de art arda gülümseten mucizeler gerçekleşiyor. Bu sabah, depremden tam 65 saat sonra enkazdan sağ olarak kurtarılan Elif bebeğin tedavisi Ege Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediyor. 

İzmir’de 65 Saat Sonra Bir Mucize Daha!

Mucize haberlerin üst üste geldiği İzmir’de, umut verici bir gelişme daha yaşandı. 3 yaşındaki Elif Perinçek, depremden 65 saat sonra enkaz altından sağ olarak çıkarıldı. İlk sağlık müdahalesi UMKE ekipleri tarafından yapılan Elif bebek, alkışlar eşliğinde ambulansa konularak Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Bilinci açık ve gayet sağlıklı olan Elif’in tedbir amacıyla bir süre yoğun bakımda tutulacağı öğrenildi.

65 Saat Sonra Bir Mucize Daha: Minik Elif'in Kahramanı Yaşananları Gözyaşlarıyla Anlattı

Elif Bebek Umutları Yeşertti

Elif bebeğin Ege Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan annesi Seher Dereli Perinçek ve ikiz kardeşleri Elzem ile Ezel depremden bir gün sonra enkazdan sağ olarak çıkarılmıştı. Abisi Umut ise ne yazık ki hayatını kaybetmişti. Enkaz altındaki Elif bebeğe ulaşmak için hızlandırılan arama kurtarma çalışmaları bu sabah sonuç verdi. Depremden 65 saat sonra kurtarılan Elif bebek, tüm Türkiye’yi sevinç gözyaşlarına boğdu.

65 Saat Sonra Bir Mucize Daha: Minik Elif'in Kahramanı Yaşananları Gözyaşlarıyla Anlattı

Elif’in Kahramanı Kurtarılma Anını Anlattı

3 yaşındaki Elif Perinçek’in kahramanlarından biri olan Muammer Çelik, Elif’in kurtarılma anını şöyle anlattı: “Elif beni görünce parmağımı tuttu, yüzünü temizledim ve tozlarını aldım. Bir arkadaşımla beraber aldık, parmağımı tuttu ve sağlık kabinine gidene kadar hiç bırakmadı. O çocuk yaşamayı sonuna kadar hak ediyor.” Elif’in kurtarılışını anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Muammer Çelik, ümitlerinin hiç kaybolmadığını belirtti ve ekledi; “Biz itfaiyeciler enkaz altındaki vatandaşa ulaşıp sağlıkçılar ‘eks’ diyene kadar ümidimizi kaybetmeyiz. Elif için de hiç kaybetmedik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Çorlu'da Gebe Okulu Katılım Belgesi Dağıtım Töreni


“Elif’in Babasıyla Konuştum”

“Elif’in babası bana dedi ki, ‘Ben her şeye razıyım ve hazırlıklıyım.’ Ben de ‘Allah’ın mucizesi vardır, belki o mucizeyi burada görürüz, teslim olma.’ dedim. Deprem öncesini aktarırken yönlendirmesi farklıydı ancak ben tecrübelerimi kullandım ve depremin oluşuna göre hareket ettim. Ters yöne ilerledim ve orada Elif’i sırt üstü yatar şekilde buldum, kucakladım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu