Bebek ve Çocuk

Yerli Bebek Maması Markaları: Türk Malı 3 Bebek Maması Markası

Yerli Bebek Maması Markaları: Türk Malı 3 Bebek Maması Markası

Bu yazımızda yerli bebek maması markalarına yer verdik.

Anne sütü, bebekler için yaşamın ilk 6 ayında oldukça önemlidir. Zira anne sütünün içerdiği antikolar, vitaminler ve mineraller, bebeğin tüm besin ihtiyacını tek başına karşılar. Üstelik kolay sindirilebilir olması da yine anne sütünü bebekler için en ideal besin haline getiriyor. Bununla birlikte bazı durumlarda anne sütünün yetersiz üretimi söz konusu olabilir. Böylesi bir tabloda ise eğer doktor öneriyorsa mama kullanımına geçilebilir. Bebek maması tercihinde aileler içeriğe ve kaliteye dikkat etmekle beraber ürünün yerli olup olmadığına da bakıyor. Zira yerli bebek maması aileler için daha ekonomik olurken aynı zamanda ülke ekonomisine de büyük bir katkı sağlıyor. Biz de buradan yola çıkarak ele aldığımız yazımızda yerli bebek maması markaları listesi hazırladık. İşte, Türk malı bebek mamaları

Not: Doktorunuza danışmadan mama kullanımına başlamayın. Bebeğinizin gelişimi, sağlığı ve ihtiyacına göre hangi markayı kullanmanız gerektiğini doktorunuza sorun.

1. Baby Goat

Yerli Bebek Maması Markaları: Türk Malı 3 Bebek Maması Markası

Yerli bebek maması markaları arasında yer alan Baby Goat, Türkiye’nin ilk keçi sütü bazlı bebek maması olma özelliği taşıyor. Anne sütüne en yakın süt olan keçi sütünden üretilen mamalar, üniversitedeki akademisyenlerle ortak çalışmalar neticesinde formüle edildi. Engin Yiğit ve Metin Seçim tarafından kurulan Baby Goat ürünleri, Aydın’ın Koçarlı ilçesinde üretiliyor. Ürünler marketlerde bulunduğu gibi eczanelerden de temin edilebiliyor.

2. Evolvia

Yerli Bebek Maması Markaları: Türk Malı 3 Bebek Maması Markası

Türk mama markaları arasında yer alan Evolvia, Montero Gıda Sanayi ve Ticaret A. Ş. tarafından 2014 yılında üretilmeye başlandı. Toksöz Holding çatısı altında faaliyetlerine devam eden marka, Türkiye’nin sayılı yerli mama markalarından biri. Prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebekler için özel mamalar üreten Evolvia, aynı zamanda inek sütü proteinine karşı alerjisi olan bebeklere ve reflüsü olan bebeklere de özel formülü olan farklı mamalar geliştirmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Kış Aylarında Bağışıklığınızı Bu Besinlerle Güçlendirin!

3. Arılac

Yerli Bebek Maması Markaları: Türk Malı 3 Bebek Maması Markası

Bebek maması kategorisinde Türkiye’nin en köklü firmalarından biri olan Arı Gıda, 1945 yılında İstanbul’da kuruldu. Devam sütünden ziyade ek gıdalara yönelen Arılac, ürün portföyünü zamanla geliştirerek kahvaltı ve gece mamaları üretmeye başladı. 2020 yılında ise Türkiye’nin ilk instant tahıl bazlı bebek ve çocuk ek gıdasını çıkaran Arılac, eczanelerden veya marketlerden temin edilebiliyor.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bebek Bezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu