Bebek ve Çocuk

Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem

Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem

Bebeğinizle kavuştuğunuz an tarif dahi edilemez. Uzun uzun onu izlemek, öpüp koklamak istersiniz. Fakat yenidoğanı sevmeye gelen misafirler yüzünden bu fırsatı bir türlü yakalayamazsınız. İşte bu gibi durumlarda imdâdınıza yetişecek ve bebeğinizle başbaşa kalmanızı sağlayacak önerileri sizler için derledik.

Doğum yaptınız ve artık minik yavrunuza kavuştunuz. Henüz yeni kavuştuğunuz için tüm günü doya doya onunla birlikte geçirmek istiyorsunuz. Tabii ki bebeğinizi görmeye gelmek için can atan misafirler izin verirse! Hastanede başlar doğum ziyaretleriniz. Hiç tanımadığınız, daha önce görmediğiniz insanlar bile başınıza üşüşür. İşte böylesi bir durumda ne yapacağını bilemeyen annelerimize rehber olacak bir içerikle daha karşınızdayız. Yenidoğan bebeğinizi sevmeye gelen misafirleri kovuşturmak için kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu 12 yöntem fazlasıyla işinize yarayacak!  

1)’Doğumu Amerika’da Yapacağım Canım Yaa’

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Alın size kökten çözüm. Tabii böyle bir şey söylemeyi planlıyorsanız dışarıya çıkmamayı da göze alıyorsunuz demektir.

2)Abidik Gubidik Bir İsimle Hastalık Adı Uydurabilirsiniz

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   ‘Canım çocuğumun endoklamik protunastosunda vernitla varmış, doktor kimse yaklaşmasın dedi.’ demek de bu sorununuza bir çözüm olabilir.  

3)’Uzaktan Ahiretlikler Geldi Evde Adım Atacak Yer Yok’

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Telefonda size geleceğini söyleyen birine uzak diyarlardaki akrabalarınızın geldiğinden ve evin çok kalabalık olduğundan bahsederseniz bir ihtimal gelmekten vazgeçebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Bu Yöntemler Annelerin Süt Sağmalarını Çok Kolaylaştıracak!

4)Yüzlerine Baka Baka Esneyebilirsiniz

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Bu taktik çoğu zaman işe yarar. Evde istemediğiniz bir misafir olduğunda şöyle camdan dışarı bakın ‘ayol herkes yatmış galiba kimsenin de ışıkları açık değil’ diyerek derince esneyin. Çok yüksek ihtimalle 5 dakika içinde kalkacaklardır.

5)’Hiç İyi Değilim Handan Yenge Doğumum Çok Zor Geçti’

Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Yüzünüzde, içinde bulunduğunuz durumdan rahatsızmışsınız gibi bir ifadeyle birlikte bu cümleyi kurun. Herhalde Handan yengeniz ne demek istediğinizi anlar.

6)’ Birazdan da Melahat Halamlar Gelecek’

Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Melahat halanızın çok dedikoducu, fitneci ve ortalık karıştırıcı olduğundan da bahsederseniz bu iş tamamdır. Misafirinizin evden çıkma hızına siz de şaşırabilirsiniz.

7)Kalabalık Aile Olduğunuzdan Bahsedin

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Sizin kalabalık aile olmadığınızı biliyorlarsa aynı şeyi eşinizin ailesi için söyleyebilirsiniz. ‘Hepsi toplaşmış geliyormuş nasıl ilgileneceğim ki şimdi bu halle’ gibi cümleler kurun. Halinizin olmadığını ve hatta onunla ilgilenmek istemediğinizi düşünüp usulca kendi evine doğru süzülebilir.

8)Sürekli Saate Bakın

Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Bunu, evde istenmeyen misafir varsa çoğumuz yapıyoruz zaten kabul edelim. Sadece yenidoğan ziyaretlerinde değil yani diğer istenmeyen misafirler için de bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

9)’Eşimle Bir Planımız Vardı Çıkıyorduk Tam’

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Buna pek inanmayabilirler ama çaresiz kaldığınızda şansınızı deneyebilirsiniz. Yeni doğum yaptınız sonuçta, nereye gidebilirsiniz? Belki hastaneye kontrole gideceğim demeniz biraz inandırıcılık katabilir.

10)’Bebek Öpünce Huysuzlanıyor Arkadaşlar Biz Test Ettik’

Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Bebeğinizin çok ağlak ve mızmız olduğundan bahsedin. En ufak sese uyandığını ve ağladığını, öpüldüğünde kıyametler kopardığını, bir daha da hiç susmadığını söyleyin. Misafirleriniz sessiz konuşma çabasından kısa sürede sıkılacaktır.  

11)Kapıyı Açmamak da Çözüm Olabilir

Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Önce bir kapı deliğinden bakın. İstemediğiniz bir misafirse parmak ucunda sessizce salona doğru ilerleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Gebeliğin Hiç Bilmediğiniz 5 Faydası

12)Kalkmıyorlar ve Israrla Oturmaya Devam Ediyorlarsa Emzirmeye Gidiyorum Diyin

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Emzirmeye gidin ve uzun süre dönmeyin. Siz olmadığınızda misafiriniz de kısa süre içinde sıkılıp kalkmak isteyecektir.  

BAKTINIZ HALA GİTMİYORLAR, KİBARCA KOVABİLİRSİNİZ!

  Yenidoğanı Sevmeye Gelen Misafirleri Kovuşturmak İçin 12 Etkili Yöntem   Eşi hamile olan erkekler için derlediğimiz önerilere göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu