Bebek ve Çocuk

Yeni Doğan Bebeklerin Hemşiresi 7 Yıl Sonra Gebe Kaldı

Yeni Doğan Bebeklerin Hemşiresi 7 Yıl Sonra Gebe Kaldı

Yeni doğan hemşiresi olarak görev yapan 39 yaşındaki Rahime Karakoyun, 7 yıldır anne olabilmek için verdiği mücadelenin sonucunda kızı Meryem Nil’e kavuştu.

Yeni Doğan Bebeklerin Hemşiresi 7 Yıl Sonra Gebe Kaldı

  Devlet hastanesinde hemşire olarak görev yapan 39 yaşındaki Rahime Karakoyun, 7 yıldır anne olabilmek için verdiği mücadelenin sonucunda kızı Meryem Nil’e kavuştu.   İzmir’deki bir sağlık kuruluşunda muhasebeci olarak çalışan Harun (41) ile hemşire Rahime Karakoyun (39), yıllarca bebek hasreti yaşadı. Mesleği gereği sürekli yeni doğan bebekler ile ilgilenen Karakoyun, gebe kalabilmek için 2012 yılında miyom ve ardından da endometrium ameliyatı oldu. İki ameliyatın ardından 3 kez de aşılama yöntemi ile anne olmayı deneyen Karakayon, bebek için mücadelesinden bir an olsun vazgeçmedi ve 7 yılın sonunda uygulanan 2. Tüp bebek tedavisinden olumlu yanıt aldı. Yıllarca beklediği gebelik haberini alan Rahim ve Harun Karakoyun çifti, 1 yıl önce Meryem Nil adını verdikleri bebeklerine kavuştu.  

“Bebek isteyenler umut etmekten vazgeçmesinler”

Bir bebek sahibi olmayı çok istediğini, çalışırken sürekli bebeklerle ilgilendiğini, anne olamamanın sıkıntısını uzun zaman yaşadığını belirten Rahime Karakoyun “Ameliyatlara, tedavilere karşın 7 yıl boyunca anne olamadığım için çok üzüldüm ve psikolojim olumsuz yönde etkilendi. Biz 8 yıllık evliyiz. Evlilikte belli bir süre geçtikten sonra herkes soruyor “bebek yok mu?” ya da “çocuk ne zaman geliyor?” diye. İnsanın ister istemez psikolojisi etkileniyor. Bu süreçte hemşire arkadaşlarım çok yardımcı oldu. Biraz psikolojik destek de aldık. 7 yıldan sonra gebe kaldığımı öğrenince inanamadım, çok sevindim. Umut her zaman var. Biz 3 aşılama ve 2 tüp bebek denemesinden sonra prensesimize kavuştuk. Bebek isteyenler umut etmekten vazgeçmesinler. Anne olmak çok güzel, Allah isteyen herkese nasip etsin.” dedi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Gebelikte Antidepresan Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?

“Miyom önemli bir problem”

Doç. Dr. Bülent Yılmaz ise gebelik elde edemediği için hastaneye başvuran hastaları çok ciddi bir değerlendirmeden sonra tedaviye aldıklarını belirtti. Rahime Karakoyun’un probleminin ise ilk etapta miyom olduğu bilgisini veren Yılmaz “Gebe kalamama konusunda önemli faktörler olabilir. Hastanın tüplerinde ya da yumurta oluşumunda sorun yaşanabilir. Miyom da önemli bir problem. 20-40 yaş arası hastaların 3’te 1’inde miyoma rastlıyoruz. Bu vakada ise miyom çocuğun yerleştiği yere yakındı, miyomu ameliyatla aldık. Aslında biz çocuk isteyen bir bayanda çok ameliyat yanlısı değiliz ama zaman zaman gerekiyor. Ardından başarılı bir tedavi ile mutlu sona ulaştık. Gelişen teknoloji sayesinde kısırlığa çözümler bulmayı hedefliyoruz. 30 yıl önce çocuk sahibi olması imkânsız görülen çiftlerin yaşadıkları sağlık sorununu bugün çözebiliyoruz. Umut hep var.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu