Bebek ve Çocuk

YENGEÇ BURCU

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu kadının gebeliği genellikle sorunsuz ve güzel geçer. Gebe olmaktan, bedenindeki değişikliklerden, bebeğinin hareketlerini hissetmekten genellikle keyif alır.

21 Haziran-21 Temmuz

Yönettiği Gezegen: Ay      Elementi: Su   Niteliği: Öncü   Dişi-Negatif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Göğüsler, mide   Taşı: Ay Taşı   Renkleri: Su Mavisi, Su Yeşili, Lacivertin Tonları   Mevsimi: Kış    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Yengeç burcu kadının gebeliği genellikle sorunsuz ve güzel geçer. Gebe olmaktan, bedenindeki değişikliklerden, bebeğinin hareketlerini hissetmekten genellikle keyif alır. Birçok hamile kadına oranla gebeliği sırasında oldukça rahattır. Evde doğum yapmak isteyebilir. Eğer yaşları uygunsa normal doğuma en uygun olan burçlardan birisi yengeçtir. Çünkü çocuğu diğer burçlara göre daha çok sahiplenirler. Yengeçlerin gebelikte beslenme düzenleri oldukça dengesiz olabilir. Bir dönem çok yerken bir dönem hiçbir şey yemeyebilirler.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Yengeçler genellikle ideal annelerdir. Bebeğin beslenmesine, evin hijyenine oldukça dikkat ederler. Çocuğuna gerektiği gibi davranmayı tercih ederler. Genel olarak arkadaşlık ilişkisi kurmak yerine daha çok anne olduğunu hissettirirler. Yengeç kadını anne olduğu bilinciyle hareket eden bir kadındır. Çocukla aile içerisinde bağı kurmaya çalışır. Ailesindeki herkese çocuğunu tanıtmaya ve onu hepsiyle bir bütün içerisinde aile bilinciyle yetiştirmeye çalışır. Yengeç anneleri çocuğunun hayatından çıkmayı asla kabul etmezler. Bu açıdan genel olarak kıskanç bir annelik duyguları vardır. Çocuklarını kimseyle paylaşmak istemezler. Daha sahiplenici bir yapıları vardır.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Doğumdan Sonra Korse Kullanmak Sakıncalı mı?

ÇOCUK

Yengeç çocuğu çoğunlukla ailesinden bağımsız olmayı tercih etmeyecektir. Aileden uzaklaşmak ve aile içinden çıkmak istemeyecektir. Sadece kendi çekirdek ailesi için değil tüm sülalesi için bile çabalayan, onlarla ilişki kuran ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan bir çocuk olabilir. Mümkünse ailesiyle aynı ortamda yaşamak isteyecektir.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Yengeç erkeği de ikizler burcu erkeği gibi eşi hamileyken tıpkı kendisi hamileymiş gibi hisseder. Eşinin üzerine en çok titreyecek burç yengeçlerdir. Hassas ve duygusal yapıları sayesinde eşlerine karşı empati kurma yeteneğine en çok sahip olanlar da yine bu burçtan çıkar. Hem bedensel hem de zihinsel olarak eşinin yanında, onunla birlikte hamiledir. Çocuğunun doğmasını büyük bir hevesle bekleyecektir. Çocuklara olan düşkünlükleri ve sevgileri de bunu kanıtlar niteliktedir. Hamilelik süreci boyunca eşinin tüm ihtiyaçlarında ve isteklerinde ona yardımcı olur. Hem çocuğun bakımı hem de evin bakımı konusunda eşiyle ortak çalışır. Bir yengeç erkeğine ideal bir eş adayı da denilebilir.

Nasıl Bir Baba Olur?

Yengeç babaları bir çocuğun belki de sahip olmak isteyeceği bir baba figürüdür. Onun üzerinde çok titreyen, onu çok sahiplenen ve her şeyden öte onunla duygusal bir bağ kurmayı isteyen bir babadır. Bu duygusal yapıları onları evde ikinci bir anne bile yapabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu