Bebek ve Çocuk

Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt

Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt

Yaz hamileliğinin avantajları mı olur demeyin! İşte, yaz gebeliğinin anne ve bebek için 10 faydası…

Yaz hamileliğinin avantajları dediğimizde önce bir şaşıracağınızı biliyoruz… Sürekli kendinizi yorgun hissettiğinizi ve çok terlediğinizi de tahmin ediyoruz. Elbette yaz gebeliğinin olumsuz yönleri var, o konuda hemfikiriz. Ancak, sizler için sağladığı faydaları da azımsanmayacak kadar fazla! Hamileliği yaza denk gelenler için tanıdık olan o faydaları sizler için hazırladık. İşte, yazın hamile olmak ve size sağlayacağı faydalar …  

Yaz Hamileliğinin Avantajları

1)Şişen Ayakları Bota Hapsetmek Zorunda Kalmazsınız

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Hamilelik döneminde her kadının ortak şikayeti olan ödemler, en çok ayaklarda görülür. Yaz aylarında hamile olduğunuzdaysa, ödemli ayaklarınızı botlara hapsetmek zorunda kalmazsınız, tüm gün terliklerinizle rahat edersiniz.

2)Kış Boyunca Alınan Kiloları Gizleme Gereksinimi Duymazsınız

Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt   İtiraf edelim, hepimiz kış boyunca kendimizi salıyoruz ve yaza birkaç ay kala sıkı bir diyete girerek durumu toparlamaya çalışıyoruz. Ancak, yaz gebesi olan kadınların böyle bir kaygısı olmaz. Aldığınız kiloları gizlemenize gerek kalmaz çünkü siz artık iki can taşıyorsunuz. Ancak, elbette dengeli kilo almaya dikkat etmeli, gebesiniz diye aşırıya kaçmamalısınız.

3)Her Konuda Öncelik Sizdedir

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Hamile olmanın zorlu olduğunu ve bunun yaz aylarında çok daha yorucu bir hâl aldığını bilen çevrenizdeki insanlar, her konuda önceliği size verir, ayrıcalık tanır. En serin alan, en rahat koltuk ve niceleri…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Buse Varol'un Doğumundan Yeni Görüntüler!

4)Bol Bol Taze Meyve/Sebze

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Sebze ve meyvelerdeki besin değeri, anne ile bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yiyeceğiniz sebze ve meyvelerin taze oluşu ise daha fazla vitamin anlamına gelir. Yaz meyveleri de ihtiyacınız olan vitamini size fazlasıyla verir.

5)Hasta Olma İhtimaliniz Azalır

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Hamilelikte ilaç kullanımı kısıtlandığından, kadınlar hasta olmaktan endişe duyar. Kışın bu ihtimal artarken, yazın biraz daha azalır. Böylelikle yaz ayları, size sağlıklı bir gebelik süreci geçirme imkânı sunar.

6)Kat Kat Giyinmektense, Tiril Tiril Elbiselerin Rahatlığını Yaşarsınız

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Gebelik boyunca artan vücut kütleniz, kışın giyinmeyi bir nebze zorlaştırabilir. Üst üste kazaklar, hırkalar… Hele o paltolar yok mu? Ancak yazın böyle bir derdiniz olmaz. Tiril tiril elbiselerle tüm gün rahatlığın keyfini sürersiniz.

7)D Vitamini İhtiyacınızı Güneşten Karşılayabilirsiniz

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Gebelikte yeterli D vitamini almak, sizin için olduğu kadar bebeğinizin iskelet sisteminin gelişmesi için de oldukça faydalıdır. Güneş ise yaz aylarında D vitamini alabileceğiniz en sağlıklı kaynaktır.

8)Bikini veya Mayo Giyerken Göbeğinizi İçeri Çekmek Zorunda Kalmazsınız

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Çünkü saklamaya çalıştığınız bir göbeğiniz yok artık, gerilerek göstereceğiniz bir bebeğiniz var!  

9)Yürüyüş İçin En İdeal Mevsim

Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt   Hamilelik boyunca egzersiz ve yürüyüş yapmak hem sağlıklı bir gebeliğin hem de rahat bir doğumun olmazsa olmazıdır. Kışın yağmurlu havalarına nazaran yaz aylarında bu aktiviteleri yapmak size daha cazip gelebilir!

10)Vee, Tabii ki Dondurma!

  Yaz Hamileliğinin Sandığınızdan Daha Avantajlı Olduğunu Gösteren 10 Kanıt Siz yine de fazla abartmayın.   Eğer yaz gebesiyseniz, size fazlasıyla tanıdık gelecek durumları okumak için buraya tıklamanız yeterli!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu