Bebek ve Çocuk

Sizi İyi Hissettirecek Bir Egzersiz: Yürüyüş

Sizi İyi Hissettirecek Bir Egzersiz: Yürüyüş

Hamileyken yaptığınız egzersiz doğumda oluşabilecek komplikasyonların riskini azaltır ve hatta daha rahat bir doğum yapmanıza yardımcı olur.

Sizi İyi Hissettirecek Bir Egzersiz: Yürüyüş

Çoğul gebelik birden fazla bebeğin sorumluluğunu daha hamilelikte almak anlamına gelir. Haliyle daha fazla dikkat ve özen gerektirenHayatın ironilerinden biri de rahat koltuğunuzdan egzersiz yapmak için kalktığınızda aslında kendinizi daha rahat hissetmenizdir. Düzenli yürüyüşleri rutin haline getirmeniz sabahları günü daha rahat şekilde karşılamanızı ve geceleri daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.     Bunun dışında gebelikte düşen enerjinizi de yükseltebilecek güce sahip olan egzersiz, yapılan araştırmalara göre 9 ay boyunca düzenli olarak yapıldığı takdirde fazla kilo alımının önüne geçer, doğumda oluşabilecek komplikasyonların riskini azaltır ve hatta daha rahat bir doğum yapmanıza yardımcı olur.    

Uyanın ve Yürüyün

Enerji seviyenizi artırmak ve kan dolaşımınızı hızlandırmak için havanın elverişli olduğu günlerde yürüyüş yapmaya çalışın. Kendinize 20-30 dakika arası yürüme süresi belirleyerek ısınma hareketlerinizden sonra yürüyüş yapabilirsiniz ama eğer bu süre sizi rahatsız edecek kadar uzunsa yapabileceğiniz kadar yürüyüş bile yararlıdır. Öncelikle kendinize göre ayarladığınız ritimde 5 dakika yürüyüşle başlayın. Yürürken duruşunuza dikkat edin. Devamında baldırlarınızı, belinizi esneterek her harekette 20 saniye kalarak esneme hareketlerinizi gerçekleştirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Kök Hücre Terapisi Bebek Sahibi Olamayan Kadınlara Umut Oldu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu