Bebek ve Çocuk

Nur Erkoç Hamilelik Sürecini ve Doğum Hikâyesini Gebe.com’a Anlattı!

Nur Erkoç Hamilelik Sürecini ve Doğum Hikâyesini Gebe.com'a Anlattı!

‘Kısmetse Olur’ adlı program ile tanıdığımız, karakteri ve duruşuyla herkesin takdirini kazanan Nur Erkoç, geçtiğimiz aylarda anne olmuştu! Hamilelik süreci, doğumu ve annelik deneyimini ise ilk kez Gebe.com’a anlattı. Röportajın ilk bölümüne ulaşmak için sayfanın aşağısında bulunan linke tıklamayı unutmayın!

Nur Erkoç ile röportaj yaptık! Herkesin merak ettiği hamilelik sürecini, doğumunu ve kızı Aselhan’ı Gebe.com’a anlattı! Röportajımızın ilk bölümüne ulaşmak için sayfanın aşağısında bulunan linke tıklamayı unutmayın!   Nur Erkoç Hamilelik Sürecini ve Doğum Hikâyesini Gebe.com'a Anlattı!  

Anne olmak hayatınızda neleri değiştirdi?

Hamileliğin son ayları zaten zor geçtiği için artık doğması için dua ediyordum. Son aylarda oturamıyorsun, kalkamıyorsun, her yerin şiş… Hiç bir şey yapamaz duruma geldiğimde fiziksel olarak artık doğurmak ve rahatlamak istedim.. Doğduğunda bu fiziksel rahatlamayı sağlıyorsun ama bu sefer de uykusuzluk başlıyor. Allah’tan Aselhan çok uslu bir bebek, hareketli ama hiçbir zorluk çıkartmıyor. Hayatımda değişen tek şey uyku düzeni ve dışarı çıkamama durumu oldu.

İsim koyma süreci biraz kararsızlıkla geçebiliyor. Sizin kızınıza isim koyma hikâyeniz nasıl?

Batuhan’la başta anlaştık, kız olursa ismini ben koyacağım, erkek olursa Batuhan koyacaktı. Kız olduğunu öğrendiğimizde hemen isim araştırmaya başladım. Ama her yerde benzer ve bilindik isimler vardı. Bir de bizim kültürümüzde ismin Kuran’dan olması gerekiyor. Hem farklı hem de Kuran’da geçen bir isim araştırırken bir sitede ‘Asel’i gördüm ve çok sevdim. Cennetteki bal ırmağı anlamına geliyormuş. Bebeğin ismini Asel koymaya karar verdik. Batuhan’ların ailesinde de bir gelenek var, herkesin ismi ‘han’ ile bitiyor. E tamam dedik, Asel zaten kısa kalıyor Aselhan koyalım… Zaten yanına yakışacak başka bir isim de bulamamıştık. Nur Erkoç Hamilelik Sürecini ve Doğum Hikâyesini Gebe.com'a Anlattı!  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Sürtünme ile Hamile Kalınır mı?

İlk annelik deneyiminizi yaşıyorsunuz. Aselhan’ın bakımı konusunda sizi en fazla zorlayan şey ne oldu?

Kendi doğumuma kadar hiç bir çocuğun bakımını üstlenmemiştim. Çünkü küçük bir çocuğun sorumluluğunu almak korkutuyor insanı. Ama anne olunca, bilmesen de anne olmaya programlanıyorsun. Kucağına alınca her şeyi biliyor gibi davranmaya başlıyorsun. Mesela bana altını değiştirmeyi, gazını çıkartmayı bir kere gösterdiler. Sonrasında hiç kimseden yardım almadan devam ettim. Yani, bakım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.  

Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla Batuhan fazlasıyla ilgili bir baba. Böyle bir baba olacağını tahmin ediyor muydunuz?

Batuhan çocukları çok seviyor. Bir tane çocuk koy şuraya, en içine kapanık çocuk bile olsa onu kendisine getirecek potansiyelde biri. Onun için ben hamile kalmadan önce Batuhan’ın mükemmel bir baba olacağına emindim. Aselhan’ın bakımı konusunda elinden geleni yapıyor. Genel olarak değerlendirdiğimde gerçekten çok becerikli bir baba. Ayağında sallıyor, gazını çıkartıyor… Ben dinlenirken sürekli ilgileniyor. O da benim gibi babalığa programlanmış gibi.

Leyla hanım anneanne olacağını öğrendiğinde nasıl tepki verdi?

Her anne gibi benim annem de torun sahibi olmayı istiyordu. Duyduğunda biraz şaşırdı çünkü daha çok yeni evliydik. Başlarda biraz erken olduğunu düşünse de şimdi benden çok Aselhan’ı özlüyor.   Nur Erkoç Hamilelik Sürecini ve Doğum Hikâyesini Gebe.com'a Anlattı!    

Doğumdan kısa süre sonra eski formunuza kavuştunuz… Bunun için özel bir sırrınız var mı?

Açıkçası, hamileliğin başlarında kilo almaktan korkuyordum. Çünkü herkes hamilelik kilolarının kalıcı olduğunu söylüyordu. Onun için hamileliğimde beslenmeye çok dikkat ettim. Gebeliğimde zaten hep meyve aşerdim. Bol bol sebze haşlaması yedim. Canım tatlı istediğinde evde yapıp yiyordum. Hamileliğim boyunca hep evden beslendim diyebilirim. Yalnızca 7. ayda biraz iştahım açılmıştı, belki o ara biraz fazla kaçırmış olabilirim. Onun dışında tüm gebeliğimde bebek için zengin vitaminli ne varsa onu tükettim, spora pek vakit ayıramadım. Aselhan da 3 kilo 600 gr. gayet sağlıklı bir şekilde doğdu. Onun doğumuyla birlikte aldığım kiloların da bir çoğu gitti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Serdar Ortaç'ın Eşi Chloe'dan Hamilelik İddialarına Yanıt!

Dahil olduğunuz dizi projesi nasıl gidiyor? Oyunculuğa alıştınız mı?

İlk sete gittiğimde Aselhan 8 günlüktü. Düşündüğüm tek şey ona nasıl yetişeceğimdi. Hem set hem Aselhan, çok zor oldu. Hatırlıyorum da ilk sahnemi 15 kere tekrar ettik, 15. de anca olmuştu. Çünkü odaklanamıyorum, aklım hep Aselhan’da kalıyordu. Ne yapıyor, ağlıyor mu, acıktı mı? Bir süre sonra ikisini aynı anda idare etmeyi öğrendim ve sürece adapte olmaya başladım. Ama oyunculuk sandığımdan çok daha zormuş. Ben de şu anda pişme aşamasındayım. Uzun vadeli devam etmeyi düşünüyorum.

Sizin gibi yeni anne olmuş takipçilerimiz için neler önerirsiniz?

Hamileliğimde ben çok müzik dinledim. Çünkü bebeklerin sesli ortamlarda uyuyamama problemleri var. Bunu aşmak için hamileliğimden itibaren Aselhan’ı sese alıştırmaya çalıştım. Şu anda hamile olanlar da bunu deneyebilir. Hamileyken mide bulantısı için sabahları tuzlu kraker yiyebilirler. Bol sıvı tüketmek de mide bulantılarına iyi geliyor. 7. aydan sonra ise bende mide yanmaları başladı. Ona çözümüm de soda oldu. Bunların hiç biri kesin çözüm değil ama yaşanan problemleri hafifletecek şeyler. Doğumdan sonra bebeğin gaz problemi varsa, annelerin yediğine dikkat etmesi gerekiyor. Mesela ben şu an emzirdiğim için baklagiller tüketmiyorum. Bir de her emzirdikten sonra gazını çıkartıp uyutuyorum, hem Aselhan hem ben rahat ediyorum. Her şeyden önemlisi de bebek doğduktan sonra soğukkanlı olmak… Ne kadar zor bir durumla karşılaşırlarsa karşılaşsınlar, soğukkanlı davranmayı öğrensinler.   Röportajın ilk bölümüne ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.   Nur Erkoç instagram hesabından anneliğe dair tüm deneyimini paylaşıyor. Takip etmek için buraya tıklayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu