Bebek ve Çocuk

Mutsuzlukla Vedalaşıyoruz

Mutsuzlukla Vedalaşıyoruz

Eğer her sabah uyanıp başka biri olmayı diliyorsanız, durup düşünmenin ve sorunun ne olduğunu bulmanın zamanı gelmiş demektir.

Mutsuzlukla Vedalaşıyoruz

Eğer her sabah uyanıp başka biri olmayı diliyorsanız, durup düşünmenin ve sorunun ne olduğunu bulmanın zamanı gelmiş demektir. Başkalarının sahip olduklarına sahip olamadığınız için üzülüyor, bu durumdan şikayet ediyor olabilirsiniz. Fakat sahip olduklarınızı göz ardı ediyor ve kendinize haksızlık ediyor olma ihtimaliniz inanın çok daha yüksek. Kendinize haksızlık etmeyin.

Bir Günün Tamamını Kendinize Ayırın

Gün boyu kendinizi inceleyin. Aynanın karşısına geçip kendinize uzun uzun bakın, sevdiğiniz yönlerinizi düşünün. Özelliklerinizi, alışkanlıklarınızı, sizi seven insanların hangi yönlerinizi seviyor olduğunu düşünün. Sahip olduklarınızın ne kadar çok kişi için önem taşıdığını hatırlayın.

Mükemmeliyetçiliği Dolaba Kilitleyin

Gerçekten etrafınızda her yönüyle, tüm yaşantısı ve davranışları ile mükemmel olan biri var mı? Yoksa siz mi onun öyle olduğunu sanıyorsunuz, bir düşünün. Elbette hatalarınız ve başarısızlıklarınız olacak. Herkesin var. Bunların geçici zamanlar şeyler olduğunu ve başardıklarınızı düşünün.

Duygularınızı Boş Vermeyin

Kararsız olduğunuzu düşünebilirsiniz. Arada “ben ne istiyorum” demeyi denediniz mi? Duygularınızı erteleyerek ve boş vererek kendi kendinizi mutsuzluğa sürüklüyor olduğunuzu fark etmenizin zamanı gelmiş. Kendiniz olmaya çalışın. Hiç olmadığınız biri gibi davranmaktan kaçının. Birilerinin sizi sokmaya çalıştığı kalıplar veya alışkanlıklarınızdan dolayı hayatınızı değiştiremiyor olabilirsiniz. Ancak hiç olmadığınız biriymiş gibi davranmaya ve yaşamaya devam ederek mutsuzluğunuzu katlamış oluyorsunuz. Etrafınıza bir bakın, sizin seçiminiz olsa bile sevmediğiniz şeyleri değiştirin gitsin.

Hayata Sarılın

Herkesin hayatında mutsuz ve umutsuz anlar olabilir. Bu anların gelip geçici olduğunu bilmeli, hayata daha sıkı tutunmalısınız. Umutsuzluk ile etrafınıza saçtığınız negatif enerji zaten sizi ister istemez mutsuzluğa sürükler. Son bir nokta; gülümseyin. En mutsuz hissettiğiniz anda bile gülümsemeyi alışkanlık haline getirin. Gülümsemenin bile çok şey değiştirdiğini fark edeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Bebeğinizin Erkek Olduğunu Anlamanın 13 İlginç Yolu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu