Bebek ve Çocuk

Mahkemeden Ünlü Bebek Pudrası Markasına Tarihi Ceza!

Mahkemeden Ünlü Bebek Pudrası Markasına Tarihi Ceza!

Dünyaca ünlü kozmetik ve bakım ürünleri markası Johnson & Johnson, bünyesindeki bebek pudrasının kansere yol açtığı gerekçesiyle açılan davayı kaybetti!

Mahkeme O Marka Bebek Pudrasının Kansere Neden Olduğuna Hükmetti

Amerikalı Donna Olson ve eşi, Johnson & Johnson pudralarının içindeki asbest minerali nedeniyle akciğer zarı kanserine yakalandıklarını iddia ederek ünlü markaya dava açmıştı. Dünyanın yakından takip ettiği davada jüri kararını verdi! New York Yüksek Mahkemesi çifti haklı buldu ve Johnson & Johnson’ın aileye 325 milyon dolar ödemesine hükmetti. ABD basınında yer alan bilgiye göre mahkeme jürisi,  Johnson & Johnson’ın asbestin varlığından haberdar olmasına rağmen müşterilerini uyarmadığı için rekor ceza verdi.

Mahkemeden Ünlü Bebek Pudrası Markasına Tarihi Ceza!

Kararı Temyize Götürecekler

Öte yandan yazılı bir açıklama yapan Johnson & Johnson şirketi, kararı temyize götüreceğini duyurdu. Bağımsız araştırmacılar ve akademisyenlerin yaptığı araştırmalara göre bebek pudralarında asbest olmadığını vurgulayan şirket, daha önce de buna benzer sorunlarla karşılaşmıştı.

Mahkemeden Ünlü Bebek Pudrası Markasına Tarihi Ceza!

Daha Önce de Davayı Kaybetmişti

Bu tarz davalarla ilk kez karşılaşmayan şirketin, yaklaşık iki sene önce de Eva Echeverria adlı kadına 417 milyon dolar ödenmesine karar verilmişti. Yıllardır kullandığı pudranın yumurtalık kanserine neden olduğu iddiası ile şirkete dava açan Echeverria, lehinde çıkan kararın emsal niteliğinde olduğunu söylemişti.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu Açıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu