Masallar

Kurbağa Prens Hikayesi

kurbağa prens hikayesi, kurbağa prens, kurbağa prenses, kurbağa prens oku, kurbağa prens sözler, kurbağa prens masalı dinle, kurbağa prens karikatür, kurbağa prens kitabı

kurbağa prens, kurbağa prenses, kurbağa prens oku, kurbağa prens sözler, kurbağa prens masalı dinle, kurbağa prens karikatür, kurbağa prens kitabı

Bir varmış, bir yokmuş, çok çok eski zamanlarda yedi tane kızı olan bir kral yaşarmış. Bu kralın kızlarının içlerinde en güzeli en küçük olanıymış. Küçük prenses havanın güzel olduğu günlerde gölün kenarında altın topuyla oynamayı çok severmiş.

Yine günlerden bir gün altın topuyla göl kenarında oynarken birden top göle düşüvermiş.

Küçük prenses:

” Topum gitti! ” diyerek ağlamaya başlamış. Tam o sırada göl kenarındaki küçük bir kurbağa prensese:
” Benimle arkadaş olursan, yemeğini paylaşır ve geceleri yatağına alacağına söz verirsen sana topunu getiririm” demiş. Küçük prenses:
” Tamam” demiş. Fakat kurbağa topu prensese verir vermez prenses hızla oradan koşarak saraya dönmüş. Akşam olduğunda kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam o sırada kapıdan bir vıraklama sesi duyulmuş. Kral:
” Kim o? ” diye sorunca küçük prenses babasına olanları anlatıp kurbağaya verdiği sözü söylemiş. Kral:
” Söz, sözdür kızım” diyerek küçük prensesin nefret dolu bakışlarına rağmen kurbağaya sofrada yer verilmiş. Yemek bittikten sonra küçük prenses yatmak üzere odasına gitmek için yerinden kalktığında kurbağa:
” Ben ne olacağım” diye vıraklamış. Kral kızına :
” Kızım verilen sözlerle ilgili söylediklerimi umarım unutmamışsındır.” diye hatırlatınca küçük prenses kurbağayı alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış. Kurbağa küçük prensese:
” Yastığına gelmek istiyorum” demiş. Küçük prenses isteksiz bir şekilde ağlayarak kurbağayı alıp yastığına koyunca kurbağa birden yakışıklı bir prense dönüşmüş. Prenses şaşkınlık içersinde ne olduğunu anlamaya çalışırken prens:
” Korkma, bir cadı beni büyü yaparak kurbağaya dönüştürmüştü ve ancak bu büyüyü bir prenses bozabilirdi. Artık bir kurbağa değilim arkadaş olabiliriz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu