Bebek ve Çocuk

İzmirli Çiftin 14 Yıllık Bebek Hasreti Son Buldu

İzmirli Çiftin 14 Yıllık Bebek Hasreti Son Buldu

İzmir’de rahmine yapışık miyomlar nedeni ile anne olamayan Fatma Altın, geçirdiği ameliyattan 14 yıl sonra bebeğini kucağına aldı.

İzmirli Çiftin 14 Yıllık Bebek Hasreti Son Buldu

İzmir’de rahmine yapışık miyomlar nedeni ile anne olamayan Fatma Altın, geçirdiği ameliyattan 14 yıl sonra bebeğini kucağına aldı. Yeni yıla günler kala dünyaya gözlerini açan İlayda bebek ile büyük sevinç yaşayan anne ve baba, “Yavrumuzu kucağımıza aldığımız için çok mutluyuz.” dedi. Bir kamu hastanesinin danışmasında görevli olan 38 yaşındaki Altın, rahmine yapışık durumda olan miyomlar nedeni ile bir türlü hamile kalamıyordu. Aynı hastanede teknik ekip servisinde görevli olan eşi Altın ile birlikte gezmedikleri doktor kalmayan çift, tam 14 yıldır bebek hasreti geçti. Gittiği doktorların kendisine, “Seni ameliyat edemeyiz. Ameliyata alırsak rahmini almalıyız.” dediğini anlatan Altın, “Ben genç yaşta rahmimi aldırmak istemiyordum. Anne olmak istiyorum. Bu yüzden ameliyat olmayı kabul etmedim. Beni ameliyat edecek doktoru bulmak için hastane hastane dolaştım.” dedi. Dört yıl önce İzmir’de özel bir hastanede görevli olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakan Yetimalar ile tanışan Altın, daha sonra ameliyat oldu. Ameliyatta rahim alınmadı ve miyomlarda temizlendi.

İzmirli Çiftin Bekleyişi Mutlu Bitti!

Ameliyattan bir müddet sonra hamile kalırken çift 14 yıl sonra 3 kilo 340 gram ağırlığındaki İlayda bebeğini kucağına aldı. Doktoruna teşekkür eden Altın, “Doktor bey bana ameliyatın risklerini anlattı. Ameliyatta rahmi korumak için elinden geleni yapacağını söyledi. İlk başta ameliyattan rahmim alınacak diye çok korktum. Doktorum bana her aşamada moral verdi. Küçük bir çocuk gibi beni avuttu. Prensesler gibi ameliyattan çıktım. Miyomlarım temizlendi ve rahmim alınmadı. 3 kiloya yakın miyom temizlendi.” dedi. Geçtiğimiz Mayıs ayında ise hamile olduğu haberini alan anne adayı geçtiğimiz günlerde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Yeni yıla günler kala bebek sevinci yaşayan anne, “Yaşadığımız 14 yıllık bebek hasreti sona erdi. Doktoruma minnet borçluyum.” diye konuştu. Doktoru ise 3 kilo 340 gram ağırlığındaki bebeğin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Gebelikte Kalsiyum İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu