Bebek ve Çocuk

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü

Kanadalı model Bulokhova için doktorlar ona kemoterapiden önce kürtaj olması gerektiğini belirtiler. Fakat o farklı bir yol izler…

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü

Gebelik dönemi kadınlar için hem fiziksel hem de zihinsel olarak zorlu bir süreçtir. Fakat kişi gebe iken bir de kendisine “kanser tanısı” konulduğunu düşünüldüğünde bu durum son derece zor ve bir hayli sarsıcı olabiliyor.   24 yaşındaki Letonya doğumlu Kanadalı model Elizaveta Bulokhova, 2014 yılında tam da bu sarsıcı durumla yüzleşmek zorunda kaldı. Bulokhova kocası Roman Troubetskoi ile Amsterdam’da tatil yaparken diş ağrısı sandığından dolayı ağrı için doktora gider, muayeneden sonra kendisine, çenesinde kemik kanseri olduğu teşhisi konur.   Kanadalı model Bulokhova için doktorlar ona kemoterapiden önce kürtaj olması gerektiğini belirtiler. Fakat o farklı bir yol izler…    

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hem de C Vitamiyle Olan Güzellik: Zeytinyağlı Pırasa

24 yaşındaki Letonyalı doğumlu Kanadalı model Elizaveta Bulokhova’nın mutlu bir hayatı vardır.

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü   

Güzel ve mutlu giden bir de evliliği…

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü Ayrıca hamile olduğu haberini de almıştır.    

Ancak eşi ile birlikte Amsterdam’da tatil yaparken diş ağrısı sandığı ağrı için doktora gider, muayeneden sonra kendisine çenesinde ortaya çıkan kemik kanseri teşhisi konur…

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü   

Doktorlar çenesindeki kanserli bölümü ameliyat edileceğini, kemoterapi başlayacağından dolayı bebeğini aldırması gerektiğini belirtirler.

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü Bulokhova’nın bebeği çok hareketlidir; kendisini zorlayacak derecede çok hareketlidir. Henüz doğmamış bebeği ile konuşur: Bebeğine bu durumu kaldıracak güçte olmadığını ve hareketsizleşmesini söyler. Bebeği de mucizevi bir şekilde annesini dinler. Bebeğini aldırmak konusunda ise Bulokhova şöyle düşünür: “Kader bana ne getirirse onu kabul edeceğim. Bebeğim eğer doğacaksa, zaten doğacak…”    

16 saat süren ameliyat ile çenesinin %95’i alınır. Daha sonra sağ bacak ve omzundan alınan parçalar ile çenesi yeniden yapılır.

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü Bu zorlu anestezi ve ameliyat süreci bebeğe zarar verme riski taşısa da ameliyat başarıyla atlatılır. Bu ameliyat onun modellik kariyerinin sonu olur. Ayrıca eşi o sırada hazır olana kadar kendisini görmemesi için etraftaki aynaların üzerini örter.    

Ancak çeşitli erteleme ve gecikmelerden dolayı son anda önüne üçüncü bir seçenek çıkar: Sezaryen

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü Oluşan bazı komplikasyonlardan dolayı kürtaj tarihi ileriye atılır. Geçen bu süre zarfında yapılan tetkikler sonucunda sezaryen gerçekleştirilebileceği görülür ve normal doğum sürecinden 10 hafta önce bebek Valentin bu yöntem ile dünyaya gelir.    

Bulokhova, çocuğunun dünyaya gelmesinin ardından kemoterapi sürecine başlar.

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü Sevindirici haber ise: Ardından Bulokhova iyileşme sürecine girer.    

Tüm bu kötü dönemlerin sonunda bebeği ve eşi ile birlikte yeniden kamera karşısına geçer.

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü Torontolu fotoğrafçı Manolo Ceron, onun hikayesini bir fotoğraf serisine dönüştürür.    

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Hamilelikte Tetanos Aşısı Yapılmalı mı?

Bulokhova da bu fotoğraflarla yeniden hayata ve bebeğine tutunuşunu kutlar.

 Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü    

Bulokhova’nın kanser tedavisinden sonra hissettikleri ve söyledikleri ise…

Hamileyken Kanser Olduğunu Öğrenen Mankenin Öyküsü 2014 yılında, Kanadalı model Elizaveta Bulokhova kanser tedavisinde çenesinin bir kısmını kaybettikten sonra, bir dizi sanatsal pozlar verir. Haftalarca, aynada yüzünün o hali ile karşılaşmak için cesaretini bile toplayamaz.   Gazetelere konuşan Bulokhova ise başarı ile gerçekleşen tedavisinin ve sağlıklı doğumunun ardından şunları söylüyor: “Doktorlar yüzümü yeniden yapabilmek için vücudumu kullandığı için, vücuduma güçlü olduğu ve hayatımı kurtardığı için minnettar olmak zorundayım. İzlerimin anlamı “hayatta kalma” ve evet izlerimi seviyorum. Onların güzel olduğunu düşünüyorum. İzlerim bana kendime dikkat etmemi, asla vazgeçmememi ve kendimi sevmemi hatırlatıyorlar.”   Mutluluk karelerini ise sosyal medya hesaplarından paylaşmaya devam ediyorlar.  

  Gebe.com ailesi olarak biz de aileye sağlık ve mutluluk diliyoruz…


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu