Bebek ve Çocuk

Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!

Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!

Hamilelik alerjisi olan kadın Fiona Kerrigan ile tanışın! Hamileliği boyunca vücudunun her yerinden kırmızı benekler çıkan ve kaşınan Fiona, oldukça zorlu bir 9 ay geçirdi. Yapılan kontroller neticesinde ise hamileliğe alerjisi olduğu ortaya çıktı!

Hamilelik alerjisi olan kadın 9 ay boyunca kabus yaşadı! İngiltere’de çok nadir görülen bir durumla karşılaşıldı. Fionna Kerrigan isimli genç kadın, hamile olduğu esnada hamileliğe alerjisi olduğunu öğrendi! Hamile olduğu için ilaç da kullanamayan Fionna, doğuma kadar geçen 9 aylık süreyi oldukça zor geçirdiğini ifade etti!   Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!  

Hamilelik Alerjisi Olan Kadın 9 Ay Boyunca Kabus Yaşadı!

  İngiliz anne Fiona Kerrigan, hamileliğinin üçüncü ayındayken vücudunda bazı değişiklikler gözlemledi. İlk başlarda karın bölgesinde sadece kırmızı lekeler oluştu. Oluşan kırmızı lekeler kaşınmaya başlayınca doktora görünen Fiona, hamileliğe alerjisi olduğunu öğrendi! Tıp literatüründe ‘Polimorfik Erüpsiyonu’ şeklinde adlandırılan rahatsızlık, hamilelik dönemindeki hormon değişikliğinden kaynaklanan bir deri hastalığı. Çok nadir karşılaşılan hastalıkla karşı karşıya kalan Fionna, ‘ Sadece karnımda başlayan bu lekeler, giderek arttı ve tüm vücuduma yayıldı. Kollarım, bacaklarım ve hatta avuç içlerimde bile çıktı. Hamileliğimde çıkan bu lekelerin kalıcı olmasından çok korktum ama daha da kötüsüyle karşılaştım, kaşıntı.’ şeklinde açıklama yaptı.   Hamileyken Hamileliğe Alerjisi Olduğunu Öğrendi!

Bebeğin Hücreleri, Annesinin Hücreleri ile Karışıyor

Fiona Kerrigan’a teşhisi koyan doktor ise yaptığı açıklamada; ‘Onu sakinleştirmek için elimden bir şey gelmiyordu ve bu oldukça stresli bir durumdu.’ dedi. Polimorfik Erüpsiyon rahatsızlığı olan Fiona’nın gebeliği sırasında kendi hücreleri ile bebeğinin hücrelerinin karıştığı ve bu nedenle böyle bir rahatsızlık yaşadığı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Dondurulan Yumurtalar 5 Yıl Saklanabiliyor

Polimorfik Erüpsiyon Nedir?

Halk arasında hamilelik alerjisi olarak bilinen Polimorfik Erüpsiyon, gebelikte görülen zararsız bir deri hastalığıdır. Çok nadir görülen bu rahatsızlık, genellikle ilk hamileliğin son aylarında ortaya çıkar. Sebebi tam olarak bilinmese de bebek ile annenin hücrelerinin karışmasından dolayı ortaya çıktığı düşünülüyor. Baba tarafından aktarılan bir rahatsızlık olan Polimorfik Erüpsiyon, dermoloğun verdiği krem ve losyonlarla tedavi edilebiliyor.   Diğer güncel haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu