Bebek ve Çocuk

Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi

Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi

Hamilelik, tüm kadınlar için çok özel ve anlamlı bir dönem. Heyecanla sonunu beklediğiniz ve sonunda bebeğinize kavuştuğunuz 9 aylık özel bir süreç… Fakat, bu dönemde anne adaylarında bazı fiziksel değişimler meydana geleceğinden, endişeler de olmuyor değil. Bu endişelerin nedeni ise çoğunlukla karşılaşılacak olan cilt problemleridir.  Bu cilt problemlerinin temelini; değişen hormonal dengeler ve alınacak olan kilolar oluşturuyor. Sivilceler, lekeler ve çatlaklar… Bütün bu cilt sorunları, annelerin korkulu rüyası olabiliyor. Fakat doğru bir bakım yaptığınızda, karşılaşma olasılığınız olan tüm cilt problemlerini baştan engelleyebilir veya hafifletebilirsiniz. Peki, hamilelik sürecinde sıklıkla yaşadığımız bu cilt problemleri neler?  

1) Akne

Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi   

Hamilelikte sivilce çıkması, çok sık rastlanılan bir cilt problemi. Her 2 anne adayından 1’inde görülüyor. Hamilelik sürecinde salgılanan androjen hormonu, ciltteki yağ bezelerinin büyümesine ve daha fazla yağ salgılanmasına neden oluyor. Böylelikle sivilce problemine zemin hazırlanıyor ve gebelik boyunca ciltte akneler görülebiliyor. Bu sivilceleri en aza indirmek ve kalıcı sivilce izlerine davetiye çıkartmamak adına, gebeliğiniz boyunca içeriği temiz ve hamilelerin kullanabileceği cilt bakım ürünlerinden destek alabilir ve akne problemlerini en aza indirebilirsiniz.  

2) Çatlak

Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi   

Anne adaylarının çok çekindiği konulardan biri de çatlaklardır. Hamilelik sürecinde gerek alınan kilolar, gerekse derinin gerilmesi, çatlak problemini kaçınılmaz kılıyor. Çatlak oluşumu için gerekli önlemleri almadığınız takdirde bu izler kalıcı olabiliyor ve kadınları hayatları boyunca rahatsız edebiliyor. Fakat, hamileliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren alacağınız birkaç basit önlemle çatlak görüntülerini hafifletebilirsiniz. Özellikle hamilelik dönemi çatlakları için üretilmiş ürünler, çatlak oluşumunuzu engelleyebilir veya görüntüsünü en aza indirebilir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Athena Grubunda Amcalık Heyecanı: Hakan Özoğuz Baba Oldu!

3) Cilt lekeleri

Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi

  Gebelerin yüzde 90’ından fazlasında görülen cilt koyulaşmaları, özellikle 3. aydan itibaren başlıyor. Yüz bölgesi, karın ve kollarda görülme olasılığı, cildin diğer yerlerine oranla daha fazladır. Gebeliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren bazı tedbirler almanız, cilt lekeleriyle savaşmanızı kolaylaştıracaktır. Peki ama hamileyken bakım ürünleri kullanılabilir mi? Tabii ki bu süreçte her ürüne güvenmemelisiniz. Piyasada yıllardır varlığını sürdüren, köklü ve bilinir markaların dermokozmetik ürünlerini tercih etmeniz, sizin için daha uygun olacaktır.  

4) Cildin Nemini Kaybetmesi

Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi   

Hamilelik sırasında vücut her geçen gün genişliyor ve gerginliğini kaybediyor. Böylece cildiniz kuruyor ve nemini muhafaza edemiyor. Bu kuruluk daha çok karın ve göğüslerde hissediliyor. Kuruluk nedeniyle gebeliğiniz boyunca kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Hatta bu kuruluklar kaşınmalara dahi yol açabilir. Bu durumla baş edebilmek için kaliteli bir cilt bakım yağı edinerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.  

Mustela Gebelik Döneminde Tüm Annelerin Yanında!

Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi

Hamilelik döneminizde oluşabilecek akne izleri, cilt lekeleri, çatlaklar ve daha bir çok cilt problemleriyle tek bir ürün kullanarak savaşabilirsiniz.
8 haftalık düzenli kullanım sonucu çatlak izleri, cilt lekeleri, akne lekeleri ve yüzde oluşan ince çizgilerin görünümünde azalma görüldüğü kanıtlanmıştır.

    Detaylı bilgi için tıklayınız.   Hamilelik Sürecinde Sıklıkla Karşılaşılan 4 Cilt Problemi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu