Bebek ve Çocuk

Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler

Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler

Gebelik sürecinde aşereceğiniz tatları öğrenmek ister misiniz? Eğer cevabınız evetse bu içeriğe kesinlikle göz atmalısınız.

Burçların sevdiği yemekler onların hamilelik sürecinde aşereceği tatları da etkileyebiliyor. Hamilelik sürecinin en keyifli kısmı aşermektir. Dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz ve kimse size neden bu kadar çok yediğinizi sormaz. Canınızın çektiği kısa sürede önünüzde olur. Aşağı yukarı çoğu gebe de hamilelik sürecinde bir şeylere aşermiştir. Aşermenin hangi sebeple ortaya çıktığı tam olarak ortaya konulamasa da altında yatan neden olarak uzmanlar; annenin değişen hormonları ve kan şekeri değişimlerini göstermektedir. Peki hangi burcun gebeleri en çok neyi aşerir hiç merak ettiniz mi?  

Burçların Sevdiği Yemekler ve Gebelikte Aşerme Olasılığınız Olan Tatlar

Koç

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Koç burcu gebeleri, genelde acı şeyleri aşeriyor. Bu dönemde acı biberleri tüketme isteği artabilir. Yalnız, aşırıya kaçmamanızda fayda var. Fazla acı yemeniz, midenizde bazı rahatsızlıklara sebep olabilir.

Boğa

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Boğa burcu gebeleri, hamilelik sürecinde şekerli ve ağır yemekleri aşerebilir. Pasta, şerbetli tatlılar favoriniz haline gelebilir. Ağır yemekler ile midenize ziyafet çekmek isteyebilirsiniz. Fakat, hamilelik sürecindeki değişimleri göz önüne alırsanız çok ağır yemekleri tercih etmemelisiniz. Aksi takdirde mide bulantıları baş gösterebilir.

İkizler

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler İkizler burcu genel olarak sebze yemeklerine düşkündür. Gebelik sürecinde de yine bol bol canı sebze çekebilir. Hazır yemeklere de ilgisi olan ikizler burçları, gebelik sürecinde bu alışkanlığına ara verse hiç fena olmaz. Hazır yemekler yerine sağlıklı şeylerle beslenmeniz bebeğiniz ve sizin için daha iyi olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Bebeğinizi Sağlıklı Bir Şekilde Kucağınıza Alabilmek İçin Hamileliğinizde Dikkat Ermeniz Gerekenler

Yengeç

Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Gebelikte aşerdiği şeye en kolay ulaşabilecek burç; yengeç. Hamileliği boyunca ev yemekleriyle beslenmek isteyebilirler. Dolayısıyla gece yarıları sokaklara çıkıp açık market bulma dertleri de olmaz. Aşerdiği şey zaten dolapta onu bekliyor olur.

Aslan

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Aslan burcu gebeler, hamileliklerinde farklı tatları aşerebilir, hiç yemeği yemeklerden yemek isteyebilir. Özellikle egzotik yemekler, aslan burcu gebesi için hamileliğin vazgeçilmez yemeği olur. Bununla beraber canınız bol bol kebap ve et çekebilir.

Başak

Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Gebeliğinde en sağlıklı şeylere aşerecek burçlar başak burçlarıdır. Meyve ve sebzeleri aşerebilir, marketlerdeki meyve reyonlarını eve taşıyabilirler. Daha önce yemediğiniz meyveleri aşerebileceğiniz gibi tutkunu olduğunuz meyveleri de bolca tüketebilirsiniz. Gebelik sürecinizde aşerebileceğiniz sebze suları için bir makine alsanız fena olmaz.

Terazi

Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Terazi burcu gebeler, hamileliklerinde başaklar gibi sağlıklı besinler aşerir. Daha çok balık, salata ikilisi tüketir. Ağır ve rahatsız edici yemeklerden uzak dururlar.

Akrep

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Akrep burçları hamileliği boyunca genelde ağır yemekleri aşerir. Sakatat ve kebap akrep burcu hamile kadınların gebeliklerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Yay

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Yay burcu gebeler, hamileliklerinde çok fazla yemek ayrımı yapmıyorlar. Gebelik öncesinde yediklerini gebelik boyunca da yiyebilirler. Uluslararası ve yerel mutfaklardan ayrım yapmadan yemek yiyebilir.

Oğlak

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Oğlak burcu gebelerinde fazlasıyla karbonhidrat tüketme ihtiyacı olabilir. Yalnız, unutmayın her şeyin fazlası zarar. Karbonhidrat tüketimini de normal seviyede bırakmalısınız. Buna ek olarak sebze aşermeleri de mümkün.

Kova

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Kova burcu kadını, gebeliğinde bakliyat ağırlıklı yemekleri tercih eder. Aşerdiği şeyler genelde; nohut, mercimek ve kuru fasulyedir. Bulunması kolay olduğundan, kova burcu kadınları gebeliklerinde pek zorluk çekmez.

Balık

  Hamilelik Sürecinde Burca Göre Annelerin Aşermesi Muhtemel Şeyler Balık burçları, gebelik sürecinde atıştırmalıklar aşerebilir. Pasta, börek, çörek tüketme eğilimi gösterirler. Bunları tüketirken abartmamakta fayda var. Malumunuz, çok da yararlı şeyler değil.     Buraya tıklayarak aşermekle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ᐳ
Gebeliğinizin İlk Muayenesinde Doktorunuza Sormanız Gereken 10 Önemli Soru

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu